czwartek, 29 lutego 2024 11:37

Zmasowany atak na plakaty wyborcze w gminie Chełmiec. Sprawę bada policja

Autor Patryk Trzaska
Zmasowany atak na plakaty wyborcze w gminie Chełmiec. Sprawę bada policja

Gorąca kampania samorządowa w gminie Chełmiec w powiecie nowosądeckim. Nieznany sprawca zniszczył część materiałów wyborczych, promujących kampanię „Czas na zmiany w gminie Chełmiec”. Sprawę bada policja. Na miejscu zabezpieczono ślady DNA.

Emocje w kampanii samorządowej są bardzo wysokie, co nie trudno zauważyć w przestrzeni publicznej. Pod postami wyborczymi znajdują się setki komentarzy, gdzie zwolennicy konkretnego polityka spierają się z jego przeciwnikami, często w mocno wulgarny sposób.

Temperatura politycznego sporu, nie jest jednak wysoka tylko w Internecie. W gminie Chełmiec działacze, którzy chcą po 17 latach chcą zmian na stanowisku wójta prowadzą aktualnie kampanię społeczną „Czas na zmiany w gminie Chełmiec”. Kolportowane są ulotki, plakaty. Na terenie całej gminy rozwieszone zostały banery oraz bilbordy promujące akcję. Nie wszystkim się to jednak podoba.

W nocy z 26 na 27 lutego nieznany sprawca zdewastował część materiałów promocyjnych w Świniarsku i Małej Wsi. Straty zostały wstępnie oszacowane na 3 tysiące złotych.

Sprawa została zgłoszona na policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zabezpieczyli znaleziony na miejscu materiał DNA sprawcy. Na chwilę obecną jego tożsamość nie jest znana. Policja badała miejsca zdarzenia, zabezpieczane będą nagrania z monitoringu, operacyjni zabezpieczają znaleziony na miejscu materiał DNA nieznanego na razie sprawcy wandalizmu.

– Komuś nie zależy na zmianach w gminie Chełmiec. Ewidentnie była to zorganizowana akcja. Ktoś wiedział, gdzie usytuowane są banery i bilbordy. Tutaj nie ma przypadku. Musiał to byś ktoś, komu zmiana wójta i nowa władze w gminie nie pasują. Takich osób, i środowisk uzależnionych od obecnego wójta jest całe mnóstwo. Takie akty wandalizmu tym bardziej motywują mnie do wytężonej pracy. Wyczuwam strach w obozie rządzących. Kto niszczy i sieje destrukcję przeważnie motywowany jest strachem przed zmianami. A one muszą w gminie Chełmiec nastąpić, jeżeli chcemy żyć w nowoczesnej gminie na miarę XXI wieku – komentują sprawę przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia „Wspólnie dla gminy Chełmiec”.

Przestępstwo zostało zakwalifikowane do artykułu 288 Kodeksu Karnego (Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5).

fot. Stowarzyszenie „Wspólnie dla gminy Chełmiec”.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka