środa, 4 marca 2020 14:48

Zmiany w gorlickiej policji

Autor Marzena Gitler
Zmiany w gorlickiej policji

21 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach – insp. Krzysztofa Tybora. To jednak nie koniec zmian w gorlickiej policji.

Wśród gości uroczystość pożegnania komendanta byli m.in.: Maria Gubała – starosta gorlicki, Mirosław Waląg – Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego, który w tym dniu reprezentował także poseł Barbarę Bartuś, Rafał Kukla – Burmistrz Miasta Gorlice, płk. Stanisław Laciuga – Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, bryg. Krzysztof Gładysz – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, podinsp. Dorota Tokarz – Komendant Powiatowy Policji w Limanowej, insp. Jarosław Tokarczyk – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, Józef Legutko – Nadleśniczy Nadleśnictwa Gorlice oraz Bartłomiej Sołtys – Nadleśniczy Nadleśnictwa Łosie. Przybyli także emerytowani komendanci: Marek Rudnik i Piotra Prokipczaka, Zdzisław Kowalski – Prezes Koła SEiRP w Gorlicach, a także kadra kierownicza, policjanci i pracownicy tutejszej jednostki.

Po uroczystym pożegnaniu się ze sztandarem jednostki insp. Krzysztof Tybor podziękował wszystkim zebranym – policjantom, pracownikom i gościom za współpracę na wszystkich etapach jego policyjnej kariery w Gorlicach i Nowym Sączu. Wyrazy uznania za służbę na rzecz bezpieczeństwa przekazał komendantowi insp. Rafał Leśniak - Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie,  starosta Maria Gubała oraz inni goście, którzy na zakończenie uroczystości obdarowali Komendanta Tybora okolicznościowymi upominkami.

Cztery dni później w gorlickiej komendzie odbyło się uroczyste wprowadzenie i powitanie podinspektor Doroty Tokarz, której Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach. Podinsp. Dorota Tokarz pełniła już wcześniej służbę w Gorlicach. W roku 2016 pełnienie obowiązków na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach powierzył jej ówczesny Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie – nadinsp. dr Tomasz Miłkowski. Na to stanowisko powołana została w lutym 2017 roku i pełniła je przez 2 lata. W dniu 25 lutego 2019 roku gorliccy policjanci pożegnali Panią Komendant, która tego samego dnia rozpoczęła służbę w Limanowej na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji. Dzisiaj – 25 lutego 2020 roku – dokładnie rok po pożegnaniu z Gorlicami – podinsp. Dorota Tokarz powróciła do Gorlic, gdzie powierzono jej pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach.

28 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków na stanowisku Komendanta Komisariatu w Bobowej. Podinsp. Dorota Tokarz powierzyła obowiązki na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Bobowej asp. sztab. Wojciechowi Myszkowskiemu, który zastąpił na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę podinsp. Artura Siedlarza.

Kolejne zmiany dotyczyły stanowisk Naczelnika i Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, które zwolniły się po powierzeniu obowiązków I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach kom. Mariuszowi Piotrowskiemu i Komendanta Komisariatu Policji w Bobowej asp. sztab. Wojciechowi Myszkowskiemu.

Nowym Naczelnikiem Wydziału Prewencji został asp. sztab. Grzegorz Stanuch, a jego zastępcą kom. Jarosław Rusiniak, którzy dotychczas służbę pełnili na stanowisku dyżurnego gorlickiej jednostki Policji. Obaj policjanci to doświadczeni funkcjonariusze z wieloletnim stażem w Policji.

Inf. KPP w Gorlicach, fot. asp. Przemysław Popiela

Gorlice - najnowsze informacje

Rozrywka