czwartek, 16 czerwca 2022 12:08

Zmusili nastolatka do wejścia do auta, grozili mu nożem i maczetą, żądając pieniędzy! Usłyszeli zarzuty

Autor Mirosław Haładyj
Zmusili nastolatka do wejścia do auta, grozili mu nożem i maczetą, żądając pieniędzy! Usłyszeli zarzuty

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 25-lat , którzy dokonali rozboju na 15-latku zabierając mu pieniądze, telefon komórkowy  i słuchawki. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Obaj, decyzją sądu, trafili na 3 miesiące do aresztu.

Do zdarzenia doszło w środę (8 czerwca) około godziny 10:00 na jednej z olkuskich ulic.  25-latek zmusił 15-latka, aby wszedł do samochodu, w którym siedział 19-letni pasażer. Następnie mężczyzna wsiadł za kierownicę i ruszył autem. Napastnicy wozili nastolatka samochodem i grozili mu nożem oraz maczetą, żądając pieniędzy. Wykorzystując to, że chłopak nie mógł wysiąść, zabrali mu 10 złotych, telefon oraz słuchawki. Przestraszonego nastolatka wypuścili z samochodu w Kluczach. Matka nastolatka, która została poinformowana o sytuacji, natychmiast zgłosiła ten fakt na policję.

Sprawą rozboju zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy, którzy powiązali ze sobą wszelkie informacje i dowody. Ustalili również, że dwaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu będzińskiego. Tego samego dnia mężczyźni zostali zatrzymani przez olkuskich kryminalnych na terenie powiatu będzińskiego i doprowadzeni do komendy w Olkuszu. 25-latek, który kierował fiatem miał orzeczony przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do roku 2025, a w czasie zatrzymania miał przy sobie amfetaminę. Z kolei u 19-latka w miejscu zamieszkania policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki: mefedron, amfetaminę oraz marihuanę.

W piątek podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty m.in. rozboju, groźby i posiadania narkotyków. Dodatkowo 25-latek usłyszał zarzut niestosowania się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na wniosek śledczych, poparty przez olkuską prokuraturę, 11 czerwca Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące. W poniedziałek  (13 czerwca) mężczyźni zostali przewiezieni do zakładu karnego.

Inf. i foto: KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje