wtorek, 8 listopada 2022 13:15

Zmywarki dla gastronomii i akcesoria do zmywarek

Autor Artykuł sponsorowany
Zmywarki dla gastronomii i akcesoria do zmywarek

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego jest zmywarka. To innowacyjne urządzenie jest z pewnością znane każdemu – znaleźć je możemy nie tylko w profesjonalnej gastronomii, lecz także w gospodarstwach domowych.

Zakup zmywarki dla gastronomii nie jest łatwą decyzją, gdyż na rynku dostępnych jest naprawdę wiele modeli, które różnią się zarówno rozmiarem, jak i dodatkowymi funkcjami, w które wyposażono konkretne urządzenie. W tym artykule podpowiadamy naszym czytelnikom, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przed zakupem idealnej zmywarki dla gastronomii oraz które z poszczególnych parametrów są kluczowe. Jeżeli interesuje Cię ten temat – koniecznie zapoznaj się z całym artykułem! Życzymy udanej lektury!

Jakie zmywarki uniwersalne do naczyń warto wybrać?

Tak, jak wspominaliśmy już wcześniej, kupując zmywarki uniwersalne do naczyń, przed wybraniem konkretnego modelu, warto dokładnie zastanowić się, jakie są potrzeby naszego lokalu, ile miejsca możemy przeznaczyć na umiejscowienie sprzętu i co jest dla nas najważniejsze. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na zasilanie danego modelu, aby mieć pewność, że nasz lokal jest dostosowany do tego konkretnego urządzenia. Najczęściej na rynku możemy znaleźć zmywarki 230 V oraz 400 V.

Ciekawą opcją są również dozowniki płynów (już wbudowane w urządzenie), ale nie wszystkie dostępne modele zostały w nie wyposażone. Większość zmywarek oferuje automatyczne dozowanie nabłyszczacza i płynu myjącego, jednak warto się upewnić, czy wybrany przez nas model również ma takie wyposażenie. Oczywiście można też dozować płyn samodzielnie, jednak jest to rozwiązanie niepraktyczne, które jest dość czasochłonne.

Kolejną dość istotną kwestią jest tzw. pompa odpływu, w którą wyposażane są wszystkie zmywarki dedykowane do gospodarstw domowych, natomiast nieco inaczej wygląda to w przypadku modeli przeznaczonych dla profesjonalnej gastronomii. Jeżeli nie posiadasz w swoim lokalu gastronomicznym odpowiednio przystosowanego odpływu – koniecznie wybierz model zmywarki, który został wyposażony w pompę spustową.

Zmywarka do szklanek – czym charakteryzuje się ten model?

Zmywarka do szklanek to urządzenie, które najczęściej możemy znaleźć w barach, pubach, klubach czy dyskotekach oraz wszędzie tam, gdzie serwuje się dużo napojów alkoholowych. Ten model zmywarki charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jego wnętrze jest dostosowane właśnie do mycia szkła. Kosze, które znajdują się w jego wnętrzu, zostały wyposażone w specjalne przegrody, dzięki którym bezpieczne i stabilnie umieścisz w urządzeniu kieliszki, kufle, szklanki i inne tego typu naczynia.

Zmywarka do szklanek jest najczęściej wyposażona w dodatkowe funkcje, które są dostosowane do szkła i sprawiają, że umyte naczynia prezentują się nieskazitelnie – są pozbawione smug i zacieków.

Kosze do zmywarek gastronomicznych

Kosze do zmywarek gastronomicznych występują w wielu rozmiarach i wariantach, a ich największą zaletą jest fakt, że można je stopniować, czyli układać jeden na drugim. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pomoże Ci zachować idealny porządek w miejscu pracy. Co więcej, te produkty są wykonywane z bardzo odpornego materiału, któremu nie są straszne wysokie temperatury panujące wewnątrz zmywarki w trakcie mycia, dlatego zakup tych akcesoriów jest inwestycją na wiele, wiele lat.

Nie zapomnij o środkach czystości – odkamieniacze do zmywarek

Aby nasza zmywarka zawsze była w dobrej formie i nie wymagała częstych napraw, warto o nią regularnie dbać. W tym zadaniu z pewnością pomogą Ci odkamieniacze do zmywarek, które skutecznie pozbędą się osadu wapiennego ze wszystkich podzespołów urządzenia. Na rynku są dostępne produkty w wielu różnych opcjach, ale zdecydowanie warto wybierać te środki, które zostały wykonane z mniej toksycznych substancji i nie są aż tak szkodliwe dla środowiska naturalnego. Pamiętaj, że po użyciu odkamieniacza zmywarkę gastronomiczną należy dokładnie przepłukać bieżącą wodą.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka