poniedziałek, 16 maja 2022 11:13

Znaleziono zwęglone zwłoki. Tragiczny pożar w Lubniu

Autor Marzena Gitler
Znaleziono zwęglone zwłoki. Tragiczny pożar w Lubniu

Tragicznie zakończyła się całonocna akcja strażaków w Lubniu (pow. myślenicki). W szczątkach spalonego budynku znaleziono zwęglone zwłoki.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Lubień zauważyli sąsiedzi w środku nocy. Wezwanie przyszło w tym samym czasie od 6 czy 7 zgłaszających. - Do pożaru zostaliśmy zadysponowani dokładnie o godzinie 1:42 -  mówi st. kpt. Marek Łabędź, oficer prasowy PSP w Myślenicach.

Strażacy po przybyciu na miejsce zastali cały budynek objęty ogniem. Płonął budynek mieszkalny oraz przylegający do niego budynek gospodarczy.

Akcja trwała aż do godziny 7:45, czyli prawie 6 godzin. Oprócz dwóch zastępów JRG Myślenice brali w niej udział strażacy ochotnicy z OSP Lubień, Krzczonów, Pcim, Tokarnia i Stróża. - W sumie brało udział w akcji 14 zastępów strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Taka duża liczba strażaków wynika z faktu, że pożarem objęty był cały budynek mieszkalny wraz z budynkiem gospodarczym - wyjaśnia rzecznik. Obok budynku, który płonął jak pochodnia, były inne zabudowania. Strażacy musieli zabezpieczyć je przed ogniem.

Niestety, pożar był się tragiczny w skutkach. Dopiero po ugaszeniu ognia, przy przeszukiwaniu pogorzeliska okazało się, że w budynku spłonął najprawdopodobniej właściciel. - Po ugaszeniu pożaru zostały znalezione zwęglone zwłoki mężczyzny. Mieszkał tam starszy mężczyzna i to prawdopodobnie jego zwłoki, ale jeszcze trzeba to potwierdzić. Stuprocentowej pewności nie ma - mówi st. kpt. Marek Łabędź.

fot. PSP Myślenice i OSP Stróża

Myślenice - najnowsze informacje