sobota, 16 września 2023 04:00

Znany z YouTube ksiądz wydaje pierwszą płytę

Autor Mirosław Haładyj
Znany z YouTube ksiądz wydaje pierwszą płytę

Lubiany w internecie ksiądz Teodor Sawielewicz wydaje z zespołem Teobańkologia Music pierwszą płytę. Krążek „Niech zstąpi Duch Twój” trafi w ręce słuchaczy już 15 września.

Znany z zamiłowania do baniek mydlanych i rapu ksiądz zaprasza w muzyczną podróż po 14 utworach. Warstwę muzyczną 13 z nich stworzył producent, kompozytor i aranżer Jakub Tomalak. Większość tekstów do zamieszczonych na płycie piosenek napisał ks. Teodor Sawielewicz, założyciel internetowego kanału Teobańkologia. Praca nad płytą trwała ponad rok, ale pomysł na jej nagranie zrodził się znacznie wcześniej:

– Latami nosiłem w sercu pragnienie, o ludziach, którzy swoimi talentami muzycznymi wzbogacą przestrzeń do modlitwy online, którą codziennie prowadzimy na kanale Teobańkologia

– wspomina ks. Teodor Sawielewicz.

Pierwsza płyta Teobańkologii została przygotowana tak, by każdy mógł znaleźć na niej coś dla siebie. Nie zabraknie tu również rapu, a to za sprawą ks. Teodora i ks. Jakuba Bartczaka, którzy wspólnie wykonali jedną piosenkę. Cały krążek jest poświęcony Duchowi Świętemu.

Fot.: Teobańkologia

– „Niech zstąpi Duch Twój” to płyta o tym, co Duch Święty chce zrobić w naszym życiu, abyśmy mogli poznać Pana Boga. Chciałbym życzyć słuchaczom, by album był dla nich (tak jak dla mnie i wielu wykonawców) muzycznymi rekolekcjami i odkryciem modlitwy na nowo

– mówi producent muzyczny i kompozytor Jakub Tomalak.

Pierwsza płyta Teobańkologii trafi w ręce słuchaczy już 15 września i będzie dostępna na www.teowsparcie.pl. Krążek zatytułowany „Niech zstąpi Duch Twój” w całości został zrealizowany dzięki darczyńcom.

Na płycie można usłyszeć ks. Teodora Sawielewicza, Jakuba Tomalaka, chóry Teobańkologia Music i ABBA Pater Music, a także ks. Jakuba Bartczaka.

Fot.: Teobańkologia

Teobańkologia

To założona przez księdza archidiecezji wrocławskiej Teodora Sawielewicza internetowa społeczność, która od 6 lat każdego dnia spotyka się na transmisjach różańca online na żywo. Wspólnej modlitwie od początku, czyli od 2017 roku, towarzyszą muzyka i śpiew. We wrześniu kanał Teobańkologii na YT, od którego zaczęła się działalność ewangelizacyjna w Internecie, przekroczył pół miliona subskrybentów. Teobańkologia nadaje także w innych mediach społecznościowych (na Facebooku, TikToku i Instagramie) oraz na platformie Spotify.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka