czwartek, 22 września 2022 09:05

Po raz kolejny pali się w powiecie wielickim. "Było kilka dni spokoju i znowu pożar"

Autor Patryk Trzaska
Po raz kolejny pali się w powiecie wielickim. "Było kilka dni spokoju i znowu pożar"

Mieszkańcy powiatu wielickiego nie mogą spać spokojnie w ostatnim czasie. Wszystko za sprawą notorycznych pożarów, które wybuchają jeden po drugim. Po raz kolejny paliło się we wtorek (20 września), kiedy strażackie syreny obudziły mieszkańców Trąbek w środku nocy.

Do zdarzenia doszło koło północy (z 19 na 20 września). Strażacy dostali wezwanie o pożarze budynku gospodarczego wraz z kotłownią w Trąbkach (powiat wielicki). Na miejscu, prace służb trwały blisko trzy godziny. Mieszkańcy nie kryją swojego rozżalenia i strachu. "Było kilka dni spokoju i znowu pożar" – pisze jedna z internautek. " Kiedy to wszystko się wreszcie skończy? Mam dość ciągłych informacji o pożarach" – pisze druga.

🚨Alarm 00.14🚨 Zostajemy zadysponowani do pożaru w miejscowości Trąbki. Po przyjeździe na miejsce zastajemy częściowo...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Łazanach Wtorek, 20 września 2022

To nie pierwszy taki przypadek w ostatnich tygodniach. Na terenie powiatu wielkiego (głównie w Łazanach, Trąbkach i Biskupicach) regularnie wybuchają pożary. Mieszkańcy są przerażeni i zarazem przekonani, że za wszystkimi przypadkami stoi jeden piroman.

Zobacz: Strach w powiecie wielickim. Płoną kolejne budynki

Zobacz: [VIDEO] Języki ognia szalały w Łazanach. Mieszkańcy: To nie pierwszy taki przypadek

Tak jak w przypadku poprzednich przypadków, służby nie wykluczają podpalenia, ale jednoznaczna przyczyna pożaru nie jest jeszcze nieznana.  

fot. OSP Łazany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka