wtorek, 14 marca 2023 14:14

Zobaczyli jak wynosi "coś" przez ogrodzenie. Policjantów nie zawiodła intuicja

Autor Patryk Trzaska
Zobaczyli jak wynosi "coś" przez ogrodzenie. Policjantów nie zawiodła intuicja

Okradł i wyrządził wiele zniszczeń w jednej z gorlickich firm. Wpadł... przez swoje niestopowe zachowanie na ulicy. Gdy policjanci podjęli interwencję, mężczyzna rzucił się do ucieczki, która szybko zakończyła się na ziemi. Teraz grozi mu długi pobyt w więzienia.

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach patrolowali okolicę przy ulicy Wincentego Pola. Nagle zauważyli oni mężczyznę, który przeciągał "coś" przez ogrodzenie jednej z firm.

Na widok patrolu mężczyzna podjął ucieczkę. Funkcjonariusze zareagowali  bardzo szybko i po chwili zatrzymali uciekiniera, który jak się okazało dokonywał kradzieży miedzianych kabli elektrycznych z terenu firmy. Kable te zostały wcześniej wycięte z instalacji i przygotowane do wyniesienia.

Wartość poniesionych strat w związku z kradzieżą i zniszczeniem instalacji, z której kable zostały wycięte to łącznie ponad 200 000 zł.

Sprawcy zdarzenia następnego dnia zostały postawione zarzuty i odpowie teraz przed sądem za kradzież, usiłowanie kradzieży i zniszczenie mienia. Grozić mu może kara nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.

inf. KPP w Gorlicach

Gorlice - najnowsze informacje