W niedzielny poranek (8 grudnia) służby z powiatu olkuskiego zostały postawione na nogi. W miejscowości Krzykawka zaginęła starsza osoba, dlatego zarządzono błyskawiczną penetrację terenu.
Do akcji zostali zaangażowani strażacy oraz druhowie z jednostek: OSP w Bolesławiu, OSP Krzykawka, OSP Chrząstowice, OSP Bukowno Miasto, OSP w Laskach oraz KP PSP Olkusz.
Sytuacja była niezwykle poważna, ponieważ z racji podeszłego wieku zaginionej osoby - każda godzina spędzona na mrozie, była dla niej coraz bardziej niebezpieczna. Mundurowi doskonale zdawali sobie z tego sprawę, dlatego działali z pełnym zaangażowaniem.
Po kilku godzinach taka postawa przyniosła pozytywny efekt. Poszukiwana osoba została odnaleziona, a jej życiu nic nie zagraża.
Foto: OSP Chrząstowice









![[19.01.2026] Prognoza pogody dla Małopolski. Sprawdź swój region](https://cdn.glos24.pl/2026/01/mountains-5844031_1280_w300.webp)







![[QUIZ] To oni decydowali o losach naszego świata. Sprawdź, czy potrafisz rozpoznać najpotężniejszych wodzów w dziejach](https://cdn.glos24.pl/2023/12/Najpot--niejsi-wodzowie-w-dziejach_w300.webp)

