poniedziałek, 18 stycznia 2021 09:24

10 sposobów na zwiększenie ruchu na Instagramie

Autor Artykuł partnera
10 sposobów na zwiększenie ruchu na Instagramie

1. Używaj hashtagów, aby zwiększyć ruch na Instagramie

Hashtagi pozwalają innym osobom na znalezienie Twojego posta w milionach innych zdjęć, zamieszczanych na Instagramie. Pamiętaj o używaniu adekwatnych hashtagów, które naprawdę opisują zawartość Twojego posta oraz zdjęcia. Tylko w ten sposób dotrzesz do docelowej grupy odbiorców, których naprawdę interesuje ta: #książka, #film, #trening, czy #pomysłnabiznes.

Dobrym pomysłem jest używanie takich hashtagów, które nie są ani zbyt popularne, ani zbyt rzadkie. Wtedy masz pewność, że z jednej strony nie walczysz z ogromną konkurencją, a z drugiej docierasz do szerokiej grupy odbiorców. Optymalną liczbą zdjęć przypadającą na jeden hashtag jest 50 000 – 300 000.

2. Regularność publikowania postów na Instagramie

W celu zwiększenia liczby like instagram, powinieneś regularnie publikować posty. W ten sposób dasz swoim odbiorcom jasny sygnał, że jesteś nie tylko aktywny, ale również zaangażowany w prowadzenie konta oraz dostarczanie wartościowych materiałów. Regularność oznacza zaplanowanie spójnego harmonogramu publikacji. O wiele lepszym pomysłem jest więc systematyczne udostępnianie treści 3 razy w tygodniu przez rok niż 10 razy w tygodniu przez miesiąc.

Odbiorcy doceniają zaangażowanie! Jeśli połączysz je wraz z wartościowymi materiałami, które rozwiązują problemy Twoich obserwatorów, możesz być pewien, że ich liczba szybko wzrośnie.

3. Instagram Stories: sposób na budowanie relacji z odbiorcami

Odkąd wprowadzono funkcję tworzenia relacji na Instagramie, wzrosła liczba możliwości kontaktowania się z odbiorcami. Wykorzystaj Instagram Stories do pokazania „od kulis” tworzenia postów, zdjęć lub Twojej pracy i codziennej działalności. Jeśli prowadzisz firmę, zaprezentuj swój zespół i pokaż, jak wygląda Twój dzień. Jeśli natomiast budujesz markę osobistą, zademonstruj sposób, w jaki przygotowujesz kolejne materiały. Takie zabiegi pozwalają zbliżyć do Ciebie odbiorców, którzy jeszcze chętniej będą odwiedzać Twój profil.

4. Bądź aktywny

Oprócz regularnego publikowania postów i zdjęć zadbaj o systematyczną aktywność! Poświęć przynajmniej 15 minut każdego dnia na odpowiadanie na komentarze, odpisywanie na wiadomości i pokazanie, że jesteś nie tylko doskonałym twórcą, ale i prawdziwym człowiekiem.

Wyjdź również poza swój profil i zostaw po sobie ślad w postaci lajka lub komentarza pod zdjęciem osób, których działalność jest Ci bliska. Jeśli więc znajdziesz użytkownika, który pasuje do profilu Twojej grupy docelowej, pokaż mu, że interesujesz się jego działalnością. W rezultacie zostaniesz nie tylko zauważony, ale przede wszystkim doceniony, jako człowiek, któremu zależy na interakcji z odbiorcami.

5. Nie pomijaj wiadmości

Za pomocą prywatnych wiadomości możesz nawiązać trwałe i owocne relacje na długie lata. Ze względu na fakt, iż nie jest to miejsce publiczne, masz szansę na poznanie swojego odbiorcy znacznie bliżej. W efekcie możesz zyskać nowego partnera biznesowego lub wsparcie specjalisty ze swojej branży. Pamiętaj, aby nie spamować i pisać z konkretnym celem. Szanuj czas swojego rozmówcy i rozważnie dobieraj osoby, z którymi chcesz nawiązać bliższe relacje: czy to prywatne, czy biznesowe.

6. Call to Aciton!

Nie bój się powiedzieć, czego oczekujesz od swoich odbiorców. Po napisaniu wartościowego posta poproś o polubienie i pokazanie zdjęcia znajomym. Jeśli zależy Ci na sprzedaniu towaru lub usługi, zaproś do zakupu swoich odbiorców. Pamiętaj jednak, aby Call to Action nie stanowił jedynej treści w poście. Najpierw zadbaj o aspekt merytoryczny, a dopiero później postaraj się o atrakcyjne i zachęcające wezwanie do działania. W ten sposób odbiorcy będzie bardziej skorzy do wypełnienia Twojej prośby.

7. Publikuj wtedy, gdy Twoi odbiorcy są aktywni

Twoi odbiorcy nie spędzają na Instagramie całego dnia. Publikuj więc treści wtedy, kiedy są dostępni! Możesz sprawdzić w swoim panelu użytkownika, w zakładce „Statystyki”, kiedy Twoi odbiorcy są najaktywniejsi. W ten sposób zaplanujesz harmonogram publikacji w taki sposób, aby dostosować się do ich działania. Warto testować różne godziny, aby samodzielnie wypracować model działania, który przysporzy Ci maksymalny ruch na Instagramie.


8. Nie tylko Lajki Instagram i liczba obserwujących: mierz inne efekty!

Lajki Instagram i liczba obserwujących to niejedyna miara sukcesu na Instagramie. Powodzenie działań jest generowane przede wszystkim przez zasięg postów i liczbę odwiedzin Twojego profilu. Wszystkie statystyki – podobnie jak w przypadku poprzedniego punktu – znajdziesz w panelu swojego profilu. Dowiesz się tam m.in.: ile interakcji na koncie zostało przeprowadzonych w danym okresie, ile osób odwiedza Twój profil i do ilu odbiorców dotarły Twoje posty danego dnia lub tygodnia.

9. Repostuj bez obaw

Repost to ponowne udostępnienie dane treści, które może dostarczyć Ci dodatkowych obserwatorów. Jej zalety polegają przede wszystkim na prostocie działania oraz gotowym poście do udostępnienia. Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów, poprzez: dodanie do starej grafiki nowych elementów, dodanie nowego opisu lub użycie hashtagów.

10. Reklama to nie wszystko

Wielu użytkowników sądzi, że reklama na Instagramie lub współpraca z firmami, zapewniającymi skuteczne kampanie marketingowe to ostateczność. W rzeczywistości dobrze przygotowana reklama Twoich postów lub profilu, spójna z Twoją działalnością i wartościami, może przysporzyć Ci rzesze wiernych zwolenników. Pamiętaj jednak, aby w pierwszej kolejności zadbać o przytoczone przez nas wcześniej 9 punktów. Dopiero wtedy możesz dodać do całej kompozycji reklamę, która będzie zwieńczeniem i ukoronowaniem Twoich działań.

Jak zwiększyć ruch na Instagramie?

Do zwiększenia ruchu na Instagramie wymagane jest przede wszystkim działanie. Nie bój się testować, sprawdzać i publikować. Zapomnij o wstydzie i nieśmiałości. Jeśli naprawdę chcesz zwiększyć ruch na Instagramie, musisz być otwarty na nowości, zmiany i wszelkie możliwości. Publikuj regularnie, sprawdzaj statystyki, rozmawiaj ze swoimi odbiorcami, szukaj nowych sposobów działania i nie zamykaj się na reklamę. W końcu Instagram to duża konkurencja, ale też ogromna szansa na realny sukces!

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje