piątek, 22 stycznia 2021 13:38

120 tys. zł dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Na co zostaną przeznaczone?

Autor Mirosław Haładyj
120 tys. zł dla Szpitala Powiatowego w Bochni. Na co zostaną przeznaczone?

Fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego na oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii bocheńskiej lecznicy.

– Bardzo dziękujemy za to wsparcie. Pieniądze, zostaną zagospodarowane na zakup sprzętu, który będzie pomagał pacjentom znajdującym się w stanach zagrożenia życia

– podkreśla Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Wkrótce zapadnie decyzja o tym, co konkretnie zostanie zakupione, zostanie także ogłoszony przetarg na zakup tego sprzętu.

Dofinansowanie zostało zrealizowane w ramach pomocy, jakiej spółka udziela podmiotom medycznym w związku z trwająca od blisko roku pandemią koronawirusa. Z inicjatywą udzielenia wsparcia bocheńskiej placówce wyszedł poseł Stanisław Bukowiec.

– Cieszę, że po raz kolejny udało się pozyskać środki na zakup nowoczesnej aparatury medycznej dla szpitala, która przysłuży się do podniesienia jakości usług medycznych przez tę placówkę, na czym zawsze bardzo mi zależało i o co w dalszym ciągu będę zabiegał

– mówi poseł Stanisław Bukowiec.

Wsparcie z Grupy Azoty S.A. To kolejna forma pomocy, jaka dotarła do bocheńskiego szpitala w ostatnim roku. Fundusze na zakup sprzętu czy środków ochrony w trudnym okresie walki z pandemią – przekazały firmy, jak również prywatne osoby.

Fot. Spotkanie posła Stanisława Bukowca (z prawej) z wiceprezesami zarządu Grupy Azoty S.A. – Mariuszem Grabem (pierwszy z lewej) i Grzegorzem Kądzielawskim.

Inf. i foto: Szpital w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje