wtorek, 18 stycznia 2022 08:44

16-latek zaczął ferie od... ucieczki przed policjantami. Stanie przed sądem dla nieletnich

Autor Mirosław Haładyj
16-latek zaczął ferie od... ucieczki przed policjantami. Stanie przed sądem dla nieletnich

Szczucińscy policjanci zatrzymali 16-latka kierującego quadem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało pojazd nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia, a jego tablica rejestracyjna była repliką. Młody kierowca za niezatrzymanie do kontroli drogowej, które jest przestępstwem oraz spowodowanie szeregu wykroczeń odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

W minioną niedzielę (16 stycznia) w godzinach popołudniowych policjanci ze Szczucina, patrolując miejscowość Mędrzechów, zauważyli kierującego quadem, którego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Funkcjonariusze, jadąc oznakowanym radiowozem, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak nie zareagował i próbował uciec policjantom. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Kierujący quadem w pewnym momencie zjechał z jezdni i wjechał w nieutwardzoną leśną drogę, lecz rosnące na jego drodze drzewa nie pozwolił mu na kontynuowanie dalszej jazdy i ucieczka zakończyła się unieruchomieniem silnika pojazdu.

Szybko okazało się dlaczego kierowca chciał uniknąć kontaktu z policjantami. 16-latek nie miał uprawnień do kierowania, ponadto czterokołowiec nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał aktualnej polisy ubezpieczeniowej OC, a tablica rejestracyjna była repliką.

16-letni mieszkaniec gminy Mędrzechów za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz popełnienie kilku wykroczeń odpowie teraz przed sądem dla nieletnich.

Inf.: małopolska policja

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje