wtorek, 30 listopada 2021 10:44

19-latka w rękach policji. Oszukała tarnowskich seniorów na ponad 50 tys. złotych

Autor Aleksandra Tokarz
19-latka w rękach policji. Oszukała tarnowskich seniorów na ponad 50 tys. złotych

19-letnia mieszkanka Dolnego Śląska została zatrzymana przez tarnowskich policjantów. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym. To ona stoi za oszustwami na tarnowskich seniorach. Pokrzywdzeni przekazali jej ponad 50 tysięcy złotych.

Początkiem listopada do tarnowskiej komendy miejskiej napływały informacje o oszustwach metodą „na policjanta CBŚP”. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie każdą sprawę rozpatrywali indywidualnie. - Analiza zebranych dowodów, pozwoliła na szczegółowe ustalenia, a następnie typowanie osoby mogącej mieć związek z tymi oszustwami. Precyzyjne, a zarazem szybkie działania policjantów z Tarnowa pozwoliły na jej personalizację. Okazała się nią 19-letnia mieszkanka Dolnego Śląska, która odebrała pieniądze od seniorów w Tarnowie początkiem listopada - tłumaczy asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Prowadzone przez kryminalnych działania i analiza zebranych materiałów pozwoliły na ustalenia schematu przestępstwa. Zatrzymana 19-latka, współpracując z innymi osobami, udawała się w rejon, gdzie były wykonywane połączenia telefoniczne. Dlaczego? By niemal natychmiast być w miejscu, gdzie zostaną wyrzucone lub odłożone pakunki z pozostawioną gotówką. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów oszustwa, polegającego na odebraniu ponad 50 tysięcy złotych, przekazanych przez pokrzywdzonych z Tarnowa.

Kobieta trafiła do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który na jej wniosek zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Po osadzeniu podejrzanej w zakładzie karnym tarnowscy policjanci w dalszym ciągu wykonują sprawdzenia i poszukują osób, które mogły zostać oszukane przez zatrzymaną.

fot. ilustracyjne/pixabay

Tarnów - najnowsze informacje