piątek, 20 października 2023 07:28

23-letni mieszkaniec Śląska przyjeżdżał do Małopolski, by... kraść

Autor Mirosław Haładyj
23-letni mieszkaniec Śląska przyjeżdżał do Małopolski, by... kraść

Policjanci z Wydziału Kryminalnego wadowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który okradł dwa sklepy w tym powiecie. Jego łupem padł m.in. alkohol i wyroby tytoniowe, a łączna wartość strat spowodowana jego działalnością to około 35 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie nieznany sprawca dwukrotnie dokonał włamania do dwóch placówek handlowych na terenie powiatu wadowickiego. Za pierwszym razem (22 września) sprawca włamał się do sklepu na terenie Wadowic. Uszkodził zamek w drzwiach wejściowych do budynku, po czym przedostał się do środka, skąd ukradł wyroby alkoholowe i tytoniowe oraz pieniądze. Łączna wartość strat w tym przypadku została oszacowana na kwotę około 17 tysięcy złotych.

Niecałe trzy tygodnie później, działając tym samym sposobem, sprawca włamał się do obiektu handlowego w Radoczy, skąd również ukradł alkohol, wyroby tytoniowe i wideorejestrator o łącznej wartości około 18 tysięcy złotych.
W wyniku czynności podjętych przez wadowickich kryminalnych mężczyzna odpowiedzialny za te przestępstwa został ustalony.

Kilka dni temu 23-letni mieszkaniec województwa śląskiego został zatrzymany na terenie Bytomia i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od  roku do 10 lat.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka