czwartek, 25 czerwca 2020 21:11

35-latka ugodziła męża nożem w serce na oczach dzieci. Podjęto decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu

Autor Mirosław Haładyj
35-latka ugodziła męża nożem w serce na oczach dzieci. Podjęto decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu

3 czerwca 2020 roku w godzinach popołudniowych w jednej z miejscowości gminy Nowe Brzesko, doszło do kłótni pomiędzy małżonkami, w trakcie której 35-letnia kobieta ugodziła swojego męża nożem w klatkę piersiową na wysokości serca. Pomimo szybkiego przybycia na miejsce zespołu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przeprowadzonej reanimacji nie zdołano uratować mężczyzny.

Jak podaje portal eska.pl mąż kobiety być pijany, a tragiczne zdarzenie rozegrało się na oczach dwójki dzieci. Doniesień tych nie potwierdziła komenda powiatowa policji, na stronie której ukazał się komunikat o doprowadzeniu 25 czerwca zatrzymanej 35-latki do Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta w Krakowie, gdzie został jej przedstawiony zarzut z art. 148 par 1 kk. Wobec kobiety został również zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego tymczasowego aresztowania.

Ponadto policjanci poinformowali, że w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi przemocy w wymienionej rodzinie, na przełomie ostatnich 5 lat nie odnotowano takich zgłoszeń. Rodzina nie była objęta procedurą „Niebieskiej karty”. Jak napisali funkcjonariusze:

Jedyną odnotowaną interwencją w miejscu zamieszkania rodziny było zgłoszenie dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez zmarłego mężczyznę.

Inf.: KPP Proszowice, eska.pl
Fot.: ilustracyjne.

Proszowice - najnowsze informacje