niedziela, 28 maja 2023 09:22

5 osób zginęło na miejscu. Masakra na krajówce [FOTO]

Autor Marzena Gitler
5 osób zginęło na miejscu. Masakra na krajówce [FOTO]

Do tragicznego wypadku doszło dziś nad ranem na krajowej 9 pod Ostrowcem Świętokrzyskim. W zderzeniu dwóch aut zginęło 5 osób w tym dwoje nastolatków. Dwie osoby zostały ranne.

Na drodze krajowej nr 9, w pobliżu miejscowości Boksycka, pod Ostrowcem Świętokrzyskim na wiadukcie osobowy mercedes zderzył się czołowo z fiatem punto, w którym podróżowało sześć osób. Siła uderzenia była olbrzymia. Auto kilka razy uderzyło w barierki. Dyżurny policji otrzymał informację o wypadku około godziny 4.37.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący mercedesem 37-latek stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył czołowo w samochód, w którym podróżowało sześć osób w wieku od 16 do 72 lat. Pięć z nich zginęło na miejscu. Ofiary to trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lata oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat. Przeżył jedynie 16-latek, który w wypadku stracił najbliższych i kierowca mercedesa. Obaj zostali zabrani karetką do szpitala.

Na miejscu pojawiły się zastępy Państwowej Straży Pożarnej, policja i zespoły ratownictwa medycznego. Od rannego kierowcy mercedesa została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Większość ofiar wypadku to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Pięć osób z fiata było spokrewnionych, szósta była osobą towarzyszącą na weselu. Zmarła 18-latka mieszkała w powiecie opatowskim.

Droga została zablokowana, dla kierowców zorganizowano objazd drogami lokalnymi do Ostrowca przez Kunów, Janik i Wymysłów.

Przyczyny tragicznego wypadku ustali policyjne śledztwo, prowadzone pod nadzorem prokuratora.

fot. Fb. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Św.

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka