poniedziałek, 22 marca 2021 08:00

600 tysięcy dla 49 szkół z powiatu bocheńskiego. Do których gmin trafią środki?

Autor Mirosław Haładyj
600 tysięcy dla 49 szkół z powiatu bocheńskiego. Do których gmin trafią środki?

Marta Malec-Lech z zarządu województwa wręczyła promesy na zakup sprzętu do edukacji zdalnej, w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. Do samorządów z terenu Powiatu Bocheńskiego trafi ponad 600 tysięcy złotych.

–Dziękuję Pani Marszałek za kolejne środki dla samorządów z terenu Powiatu Bocheńskiego. Wsparcie szkół w zakresie prowadzenia nauki zdalnej w dobie pandemii jest niezwykle ważne. To realne wsparcie, które pomoże szkołom lepiej pracować w tym trudnym dla nas wszystkich czasie

– dziękował Starosta Bocheński Adam Korta.

Wsparcie trafi do powiatu bocheńskiego, gmin: Bochnia, Rzezawa, Drwinia, Nowy Wiśnicz, Trzciana, Żegocina, Łapanów oraz do Niepublicznego Centrum Kształcenia. Łączna kwota wsparcia to 621 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom zostanie zakupiony sprzęt komputerowy dla 49 szkół.

W odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią COVID-19, samorząd województwa małopolskiego niezwłocznie podjął kroki zaradcze. W ramach kompleksowej strategii działania pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa zostały wydzielone środki finansowe, dla poszczególnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, w tym także na edukację i nauczanie. Opiewający na ok. 60 mln zł Pakiet Edukacyjny, współfinansowany ze środków unijnych oraz budżetu samorządu województwa jest bardzo ważnym uzupełnieniem działań podejmowanych na poziomie centralnym, nastawionych na wsparcie nauczania zdalnego a także włączanie nowoczesnych metod i technik kształcenia w proces dydaktyczny

–podkreśla Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W wydarzeniu wziął również udział radny wojewódzcy Piotr Dziurdzia. Tego samego dnia wsparcie zostało przekazane dla Powiatu Brzeskiego 523 tys. złotych oraz Powiatu Wielickiego 247 tys. złotych.

Inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje