środa, 13 listopada 2019 06:34

777 tys. zł na remont drogi w powiecie tarnowskim. Wiemy której

Autor Marzena Gitler
777 tys. zł na remont drogi w powiecie tarnowskim. Wiemy której

777 tys. zł dostał Powiat Tarnowski na remont zniszczonego przez powódź odcinka drogi. Promese otrzymała tez Gmina Rzepiennik Strzyżewski. Na co zostaną wykorzystane?

25 października 2019 r. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał jednostkom samorządu terytorialnego województwa małopolskiego kolejne promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.

– Trudno zliczyć, która to już transza promes na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w tym roku. Te liczne promesy dowodzą, że nasz piękny region jest zarazem szczególnie narażony na anomalie pogodowe, które w kilka minut mogą wyrządzić duże szkody. W wielu przypadkach odbudowa zniszczonych dróg byłaby niemożliwa bez dodatkowych środków przekazanych przez MSWiA. Ciągle są w tym względzie potrzeby – jest więc rządowe wsparcie – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W tej transzy promesy na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych otrzymało w sumie 6 jednostek samorządu terytorialnego. Dzięki środkom o łącznej wysokości 1 828 000,00 zł dofinansowana zostanie realizacja 7 zadań z zakresu remontu dróg gminnych i drogi powiatowej. Największą - wysokosci 777 tys zł dostał Powiat Tarnowski. Zostanie ona wykorzystana na remont drogi powiatowej nr 1343K Biwka - Bobrowniki Małe. Za tę kwotę naprawiony zostanie 1,5-kilometrowy odcinek w Bobrownikach Małych. Wsparcie otrzymała też Gmina Rzepiennik Strzyżewski. 88 tys. zł zostanie przeznaczone na remont drogi gminnej Olszyny - Wieś w kierunku zabudowań p. Sowy. w Olszynach. Promesy odebrali też samorządowcy z Korzennej, Ochotnicy Dolne, Gminy Limanowa i Stryszowa. inf i foto: MUW w Krakowie

Tarnów - najnowsze informacje