wtorek, 22 października 2019 09:06

80 procent naszych myśli, to myśli negatywne. Dr Anna Saj podpowiada, jak to zmienić

Autor Mirosław Haładyj
80 procent naszych myśli, to myśli negatywne. Dr Anna Saj podpowiada, jak to zmienić

Jest matką, babcią, ewangelizatorką, przedsiębiorcą a do tego doktorem nauk teologicznych i pisarką. Anna Saj, bo o niej mowa, stara się pomagać innym a jej książka jest tego najlepszym dowodem.

– Książka była taką odpowiedzią dla tych, którzy chcą się rozwijać i potrzebują pomocy. Nie wiem, czy pan wie, ale osiemdziesiąt procent naszych myśli, są to myśli negatywne. Mnie to bardzo zaskoczyło – powiedziała w naszym studiu dr Saj. – Książka powstała z moich przemyśleń i poszukiwań tego, jak żyć bardziej pogodnie. Mam sześcioro dzieci, żyję w małżeństwie od 30 lat i nie są mi obce trudności. Wiem, czym są zbuntowane nastolatki, potrafię powiedzieć czym jest kryzys w małżeństwie, przeżyłam też śmierć swojej pierwszej wnuczki, towarzyszyłam swoim dzieciom przy stracie najbliższej osoby i te wszystkie sytuacje w moim życiu pokazały mi, że są to dla mnie wyzwania do tego, żeby mimo wszystko być osobą pozytywną. Być osobą pogodną, radosną i nastawioną na to, że nie wszystko się kręci wokół moich problemów, ale problemy których doświadczam są dla mnie lekcją, którą biorę.

Zapraszamy do zapoznania się z całością naszej rozmowy z dr Saj.


Autorka "Metamorfozy umysłu" dr Anna Saj podejmuje w swojej książce temat w ostatnich latach popularny, by nie powiedzieć modny. Rynek wydawniczy wprost roi się od różnej maści poradników z zakresu rozwoju osobistego. Co zatem odróżnia jej wydawnictwo od innych? Przede wszystkim to, że dr Saj źródeł zmiany mającej się dokonać w nas, w naszym myśleniu, szuka w Bogu, pokazując, że to on jest motorem działań w nas zachodzących. Tym samym udowadnia, że to, co zostało w dzisiejszym świecie zawłaszczone przez współczesny świecki nurt „coachingu” swoją pełnię odzyskuje i osiąga w osobistym spotkaniu ze Stworzycielem. Jednak, jak pisze sama autorka we wstępie:  „Niniejsza książka nie jest podręcznikiem teologicznym ani katechizmem. Nie mówi o wszystkim. Nie musisz zgadzać się z każdym jej słowem czy zdaniem. Mieliśmy w chrześcijańskiej historii ojców pustyni, cenobitów i eremitów, zakony wędrujące i rycerskie, ascetów i mistyków, i jestem pewna, że czytając ich działa i biografie, nawet osób świętych, nie zgadzałbyś się z każdym zdaniem lub czynem. Tajemnica Chrystusa jest bowiem tak wielka, że może być wyrażana na wiele sposobów i w wielu nurtach duchowości”.

Jakie jest Twoje życie? Lubisz je? Jesteś zadowolony? Cieszysz się każdym dniem, niezależnie od okoliczności które Cię otaczają? Takie życie może stać się Twoją rzeczywistością. Masz Boga, który zawsze jest po Twojej stronie. Jest Stwórcą wszystkiego i ciągle tworzy. Ciebie też może stworzyć na nowo, abyś mógł swoje życie uczynić całkiem na nowym. Tak, to możliwe! aby tak się stało, musisz zmienić swoje myślenie - odnowić swój umysł, to warunek konieczny. Książka, którą trzymasz w ręce pomoże Ci w tym. Napisała, ją dla Ciebie, aby pokazać jak to zrobić. Zapraszam Cie, abyś rozpoczął ten wspaniały proces przemiany myślenia, odkrywał czym jest obfitość życia, którą Bóg ma dla Ciebie, byś się nią rozkoszował i zachwycił. Zacznij już dziś! Jesteś cudem! Żyj według planu!

Książkę dr Anny Saj można znaleźć m. in. TUTAJ.

Dobra książka

Dobra książka - najnowsze informacje