środa, 9 czerwca 2021 12:31

9-latka przez pomyłkę zaszczepiona przeciw Covid-19

Autor Aleksandra Tokarz
9-latka przez pomyłkę zaszczepiona przeciw Covid-19

Miał szczepić dorosłych i nastolatków. Przez przypadek zaszczepił także dziewięcioletnią dziewczynkę. Tego zabrania prawo.

Lekarz z gminnego punktu szczepień w Szwabii w Niemczech podał szczepionkę przeciw Covid-19 dziewięcioletniej dziewczynce. Błędnie założył, że dziecko jest pacjentem wysokiego ryzyka.

Tymczasem w Niemczech szczepienia szczepionką firmy Pfizer/Biontech dozwolone są wyłącznie dla dzieci powyżej dwunastego roku życia. Jak przekazuje policja, nie jest jasne, jak doszło do zaszczepienia dziecka. Przesłuchiwani w tej sprawie mają być obecnie pracownicy punktu szczepień. Dziewczynka przebywała w ośrodku, bo towarzyszyła swojemu ojcu, który miał być zaszczepiony.

Sprawy nie skomentowało starostwo powiatowe w Augsburgu, zaś wyjaśnienia w imieniu usługodawcy złożył prawnik. Stwierdził, że lekarz błędnie założył, że dziecko jest pacjentem wysokiego ryzyka i w tym przypadku doszło do indywidualnego zaniedbania ze strony szczepiącego. Punkt szczepień natychmiast rozstał się z pracownikiem.

Po zdarzeniu dziewczynka została zabrana do szpitala na obserwację. Według ojca szczepienie do tej pory nie miało dla córki żadnych konsekwencji zdrowotnych. Lekarzowi grożą konsekwencje prawne.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne/pixabay

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje