poniedziałek, 4 grudnia 2023 06:00

Abp Jędraszewski zaprasza na 17. Choinkę pod Oknem Papieskim. Znamy szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
Abp Jędraszewski zaprasza na 17. Choinkę pod Oknem Papieskim. Znamy szczegóły

– Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na uroczystość rozświetlenia choinki przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich. Niech Dzieciątko Jezus będzie wam coraz bardziej bliskie i razem z Matką Najświętszą przygotowuje was na uroczystość Jego narodzenia! – mówi abp Marek Jędraszewski, zapraszając archidiecezjan i gości na 17. Choinkę pod Oknem Papieskim.

– Świętując koronację figury Matki Bożej w Szaflarach, moje myśli wybiegają kilka tygodni wprzód do soboty 16 grudnia, gdzie jak zwykle przed Bożym Narodzeniem, spotkamy się przy choince, by śpiewać kolędy i przede wszystkim, by obdarować dzieci swoim sercem, bliskością i prezentami. Na tę uroczystość rozświetlenia choinki przed Pałacem Arcybiskupów Krakowskich wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Niech Dzieciątko Jezus będzie wam coraz bardziej bliskie i razem z Matką Najświętszą przygotowuje was na uroczystość Jego narodzenia! – mówi abp Marek Jędraszewski zapraszając archidiecezjan i gości na 17. Choinkę pod Oknem Papieskim.

Rozświetlenie 17. Choinki pod Oknem Papieskim odbędzie się w sobotę 16 grudnia. Wydarzenie rozpocznie gra miejska „Poszukiwacze Pani Choinki”, do której zaproszone są grupy od 3 do 15 osób, a która rozpocznie się o godz. 14.00. Zabawa nie tylko przygotuje uczestników do wspólnego przeżywania wydarzenia przy Franciszkańskiej 3, ale też przybliży postać św. Jana Pawła II i innych świętych związanych z Krakowem oraz Archidiecezją Krakowską. Wszystko to będzie możliwe dzięki Muzeum Archidiecezjalnemu im. Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie oraz Wyższemu Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, które włączyły się w organizacje przedświątecznego spotkania. Obie te instytucje otworzą 16 grudnia swoje drzwi przed tymi, którzy wezmą udział w grze. Obowiązują zapisy. Aby to uczynić, opiekun grupy powinien wypełnić formularz, który aktywny będzie do soboty 9 grudnia do godz. 23.59.

Nie zabraknie również okazji do wspólnego kolędowania. O godz. 16.30 rozpocznie się koncert Akademii Mała Ciupaga. Oprócz dorosłych członków zespołu na scenie zobaczyć i usłyszeć można będzie najmłodszych adeptów góralskiego muzykowania. Kulminacją uroczystości będzie rozświetlenie światełek na choince. O godz. 17.00 dokona go tradycyjnie już metropolita krakowski. Na zakończenie na Franciszkańską 3 przybędzie św. Mikołaj, który obdaruje wszystkie dzieci prezentami, a abp Marek Jędraszewski wręczy nagrodę zwycięzcom gry miejskiej.

Patronem głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie.

Inf. i foto: Archidiecezja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka