czwartek, 18 kwietnia 2024 12:40

Aleksander Miszalski z poparciem Polski 2050

Autor Katarzyna Domagała
Aleksander Miszalski z poparciem Polski 2050

Rafał Komarewicz, poseł Polski 2050, ubiegający się w I turze wyborów o urząd prezydenta Krakowa, oraz jego współpracownicy udzielili w dzisiaj poparcia Aleksandrowi Miszalskiemu, który przeszedł do II tury wyborów i konkuruje z Łukaszem Gibałą.

15 października Polacy zadecydowali, że w Polsce będzie rządziła koalicja Platformy Obywatelskiej, Trzeciej Drogi oraz Lewicy. Mimo różnych poglądów na pewne sprawy, razem zmieniamy Polskę, razem naprawiamy Polskę po tragicznych rządach PiS – powiedział Komarewicz na konferencji prasowej.

Komarewicz określił Miszalskiego kolegą z koalicji i zaznaczył, że: "Naturalną rzeczą jest to, że na niego oddam swój głos".

Z kolei inni członkowie Polski 2050 przekonywali, że Miszalski rozumie specyfikę miasta i zadba o jego bezpieczeństwo miasta w trudnych czasach. Aktorka i aktywistka społeczna Patrycja Durska zauważyła, że Miszalski chodzi do teatrów i to utwierdza ją w przekonaniu, że jako prezydent zadba o kulturę w mieście.

Kandydat KO ocenił, że koalicja demokratycznych stronnictw, która wygrała wybory 15 października, teraz przekłada się na "koalicję 21 kwietnia".

Kraków potrzebuje zmian – mówił Miszalski podkreślając, że zmiany muszą być stopniowe, a nie rewolucyjne.

Przypomnijmy, że Miszalskiego w I turze poparło ponad 37 proc. głosujących, Gibałę – prawie 27 proc.

II tura wyborów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów odbędzie się w najbliższą niedzielę w 748 gminach i miastach.

Źródło: PAP

Fot.: Mateusz Łysik

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka