piątek, 17 stycznia 2020 12:53

Andrychów. 21-letni diler w rękach policji

Autor Katarzyna Domagała
Andrychów. 21-letni diler w rękach policji

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali narkotykowego dilera. 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Kilka dni temu na terenie gminy Andrychów dzielnicowi podjęli  interwencję wobec mężczyzny, który siedział w zaparkowanym samochodzie w rejonie rzeki. Mundurowi skontrolowali kierowcę oraz sprawdzili jego pojazd, w efekcie czego znaleźli susz marihuany.  24-latek został zatrzymany i przesłuchany w charakterze świadka.

W wyniku intensywnych czynności kryminalni ustalili, że właścicielem nielegalnych substancji jest 21-letni mieszkaniec gminy Andrychów. Gdy policjanci pojechali pod wskazany adres, by przeszukać miejsce zamieszkania 21-latka, jeden z funkcjonariuszy pozostał na zewnątrz i prowadził obserwację przyległego terenu.  W pewnym momencie policjant zauważył  mężczyznę, który skręcił w drogę dojazdową do posesji lecz na widok zaparkowanego radiowozu zaczął pospiesznie się oddalać.  Funkcjonariusz pobiegł za nim, a wtedy uciekający odrzucił w pobliskie zarośla zamkniętą kasetę, w której znajdowało się 30 gramów marihuany, ponad 10 gramów amfetaminy  oraz puste foliowe woreczki i waga elektroniczna.

Łącznie zabezpieczono ponad 47 zakazanych substancji. 21-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz ich sprzedaży, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Wadowicach podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Info, foto: KPP Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje