piątek, 8 stycznia 2021 21:35

Badania przesiewowe dla nauczycieli w Skawinie. Kiedy ruszą?

Autor Aleksandra Tokarz
Badania przesiewowe dla nauczycieli w Skawinie. Kiedy ruszą?

Testowanie nauczycieli klas I-III szkół podstawowych na obecność SARS-CoV-2 ma odbyć się już w przyszłym tygodniu. Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia, w całym kraju chętnych jest ok. 190 tys. osób. Sanepidy powiatowe zbierają listy imienne.

Akcja przesiewowych badań nauczycieli klas I do III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych i pracowników niepedagogicznych w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2 w powiecie krakowskim zaplanowano na poniedziałek 11 stycznia.

W Skawinie zbadani zostaną wyłącznie pracownicy placówek oświatowych ze Skawiny, Mogilan oraz Świątnik Górnych, którzy dobrowolnie zgłosili się do poboru wymazu.

Małopolska. Będą testy dla nauczycieli. Ilu się zgłosiło?
W Małopolsce w przyszłym tygodniu ruszą testy przesiewowe dla nauczycieli klas I-III w kierunku koronawirusa. Udział w nich zadeklarowało już niecałe 30% wszystkich nauczycieli z tej grupy. Jak będą wyglądały?

Badania rozpoczną się o godzinie 9:00 na parkingu park&ride zlokalizowanym obok Dworca "Biblioteka Skawina". Testy na obecność koronawirusa dla pracowników oświaty odbędą się na części parkingu pomiędzy dworcem, a punktem poboru wymazów.

Badania testami RT-PCR obejmować będą wyłącznie osoby zdrowe (bez objawów chorobowych) i potencjalnie zdolne do świadczenia pracy w szkole. Nie będą im podlegać nauczyciele i personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19 czyli tzw. ozdrowieńcy. Harmonogramem badań dla pracowników poszczególnych placówek oświatowych dysponują dyrektorzy szkół.

inf./fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje