czwartek, 21 stycznia 2021 09:44

Będzie kolejka gondolowa w Pieninach? "Spotkaliśmy się, by porozmawiać o możliwości"

Autor Mirosław Haładyj
Będzie kolejka gondolowa w Pieninach? "Spotkaliśmy się, by porozmawiać o możliwości"

Polskie Koleje Linowe zadeklarowały chęć budowy nowej kolejki w Pieninach. Odbyły się pierwsze rozmowy.

Pieniny to jedne z najpiękniejszych i cieszących się ogromną popularnością wśród turystów pasm górskich w Polsce. Miłośnicy tej części regionu doskonale znają spektakularny szczyt Trzy Korony, słynną sosnę na Sokolicy, najpiękniejszy kanion w Polsce – Wąwóz Homole czy cieszący się dużym zainteresowaniem spływ przełomem Dunajca.

O rozwoju atrakcji turystycznych w obszarze Pienin rozmawiali marszałek Witold Kozłowski, poseł na Sejm RP Anna Paluch, Jan Dyda – wójt Krościenka nad Dunajcem, Jan Komorek - radny Rady Powiatu nowotarskiego, Jan Lasyk – dyrektor PKL S.A. oraz Daniel Pitrus – prezes zarządu PKL S.A.

– Spotkaliśmy się, by porozmawiać o możliwości realizacji inwestycji w zakresie budowy kolei gondolowej w Pieninach przez Polskie Koleje Linowe. To pierwsze tego typu spotkanie, które miało na celu określenie szans na urzeczywistnienie tak dużego przedsięwzięcia. Inwestycja ta z pewnością byłoby wyjątkową atrakcją, przyciągającą jeszcze większe rzesze turystów. Liczę na kolejne, konstruktywne rozmowy, a w przyszłości konkretne decyzje w tym temacie

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Choć na spotkaniu nie padły żadne konkretnych deklaracje np. w postaci terminów i kosztów, to jednak pierwsze kroki w kierunku realizacji inwestycji PKL-u zostały postawione.

Fot. i inf.: UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje