piątek, 1 listopada 2019 13:44

Będzie nowe rondo w Lisiej Górze

Autor Marzena Gitler
Będzie nowe rondo w Lisiej Górze

W gminie Lisia Góra rusza kolejna wielka inwestycja drogowa: budowa ronda w Lisiej Górze. Koszt realizacji to ponad 7,5 miliona złotych. Na 80% kosztów inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace ruszają wkrótce, zakończenie planowane jest na grudzień 2021.

- To kluczowa inwestycja dla rozwoju naszej gminy – podkreśla Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góra. – Dzięki skrzyżowaniu typu rondo zwiększy się oczywiście płynność ruchu i bezpieczeństwo użytkowników dróg oraz mieszkańców. Ale przede wszystkim rondo uruchomi Strefę Aktywności Gospodarczej i tym samym „otworzy” tereny inwestycyjne znajdujące się po wschodniej stronie drogi wojewódzkiej.


Drugim, równie istotnym efektem ronda, będzie otwarcie terenów mieszkaniowych, jakie w przyszłości znajdą się na południowym stoku Lisiej Góry, po zachodniej stronie drogi wojewódzkiej.

- Warto podkreślić, że dotacja z FDS opiewająca na blisko 6 milionów złotych jest największą w regionie – mówi wójt Mikuła. – Cieszę się, że ją pozyskaliśmy, bo budowa ronda była wyczekiwana przez mieszkańców i przedsiębiorców.


Dotację na ten cel gmina otrzymała pod koniec września. Ta maksymalna 80% dotacja dla Gminy Lisia Góra jest największą w powiecie tarnowskim oraz jedną z największych w całym województwie małopolskim.

mat. Prasowe, foto: Michał Gniadek/UG Lisia Góra

Tarnów - najnowsze informacje