piątek, 24 stycznia 2020 12:19

Będzie się działo! Ruszyły zapisy na Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie

Autor Mirosław Haładyj
Będzie się działo! Ruszyły zapisy na Ogólnopolskie Mistrzostwa Strażaków OSP w narciarstwie

Strażacy z jednostek OSP mogą zgłaszać swój udział do startu w VIII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Zawody rangi mistrzostw kraju odbędą się ponownie na stoku Polana Sosny w Niedzicy w dniach 22-23 lutego.

W zawodach bez wcześniejszych eliminacji mogą startować strażacy OSP z całego kraju. Jednostki OSP mogą zgłosić swoich reprezentantów do konkurencji indywidualnej lub drużynowej albo do obu konkurencji. Podczas Mistrzostw obowiązkowo wszyscy zawodnicy startują w ubraniu strażackim specjalnym typu Nomex (kurtka + spodnie) oraz w hełmie strażackim. Jak wyglądały strażackie zawody w zeszłym roku, można zobaczyć na poniższym filmie.

Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni. Warunkowo w każdej z konkurencji i ich podziałach organizatorzy dopuszczają z danej jednostki OSP do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Klasyfikacja w konkurencji indywidualnej slalom gigant narty jest z podziałem na druhów, druhny i wiekowym.

Druhny:
Grupa A: 31 lat i starsze lata rok urodzenia do 1989 włącznie,
Grupa B: 18-30 lat rok urodzenia 1990,
–do 21 lutego,
Druhowie:
Grupa A: 51 lat i starsi rok urodzenia do 1969 włącznie,
Grupa B: 36-50 lat rok urodzenia 1970-1984,
Grupa C 18-35 lat rok urodzenia 1985,
– do 21 lutego.

Konkurencja Indywidualna slalom gigant snowboard jest open i bez podziału na druhów i druhny (możliwy jest podział przy minimum 6 startujących druhnach).

Z kolei w konkurencji drużynowej Strażackim Slalomie Gigancie startujące 4-osobowe zespoły mają do pokonania trasę slalomu jadąc z wężem strażackim. Drużyny klasyfikowanie są z podziałem na druhów, druhny oraz zespoły mieszane składające się z 2 druhów i 2 druhen. Konkurencja drużynowa w snowboardzie klasyfikowana jest bez podziału na druhów i druhny, a skład 4 osobowej drużyny może być w dowolnej kombinacji ilościowej druhów i druhen.

Pobieranie druków zgłoszeniowych i regulaminu od organizatorów tylko poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl

Listy zgłoszeniowe należy przesłać elektronicznie najpóźniej do dnia 20 lutego do godz. 12:00. Szczegóły:  pl.facebook.com/olimpiadastrazakowosp/


Inf.: UM Gorlice, Olimpiada Strażaków OSP
Fot.: Olimpiada Strażaków OSP

Podhale - najnowsze informacje