niedziela, 5 czerwca 2022 04:56

Będzie się działo w Powroźniku! Parafia zaprasza na trzeci festyn „Rodzina zawsze razem”

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Będzie się działo w Powroźniku! Parafia zaprasza na trzeci festyn „Rodzina zawsze razem”

W niedzielę (5  czerwca) w godzinach od 14:30 do 19:00 przy kościele pw. Św. Judy Tadeusza w Powroźniku odbędzie się  trzeci Rodzinny Festyn Parafialny pn. „Rodzina zawsze razem”.

Inicjatorem wydarzenia jest Ks. Andrzej Romanowski –proboszcz parafii, który wspólnie z działającym od jesieni 2017 oddziałem parafialnym Caritas podjął się organizacji festynu. Kluczowym założeniem festynu jest integracja mieszkańców Powroźnika, połączona ze świętowaniem „Dnia Dziecka”, promowanie walorów i kultury Powroźnika, a także pomoc potrzebującym.

Do organizacji festynu włączyli się: Burmistrz MiGU Muszyna, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie, Ośrodek Zdrowia w Muszynie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Muszynie, a także inne jednostki w tym min. OSP Muszyna. Na mieszkańców Powroźnika i przyjezdnych gości czeka wiele atrakcji m.in. koncert muzyki filmowej w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Mieczysława Smydy z udziałem gwiazd takich jak: Ewa Novel –finalistka programu TV „Szansa na sukces”, Marcin Jajkiewicz – wokalista programu TV „Jaka to melodia” oraz Julia Wincenciak – półfinalistka programu TV „The Voice Kids”. Nie zabraknie występów powroźnickich  talentów m.in.  dzieci mających uzdolnienia muzyczne i grających w parafialnej scholi dziecięcej. Po raz pierwszy wspólnie z parafialną scholą zaśpiewa Chór „Cantores Sancti Jacobi” z Powroźnika, która rozpoczął swoją działalność przy parafii w roku 2018.

Najmłodsi mieszkańcy Powroźnika również mogą liczyć na liczne niespodzianki m.in. konkursy, zabawy i animacje sportowe, malowanie twarzy czy pokazy strażaków.

Można powiedzieć, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, aby przygotować wszystko jak najlepiej. Wspaniałe tradycyjne ciasta, domowe regionalne jedzenie, tradycyjne grillowanie to propozycja dla wytrawnych smakoszy, którzy będą mogli zakosztować tych różnorodności kulinarnych  podczas festynu

– czytamy w komunikacie.

W ramach festynu odbędzie się mała loteria fantowa, podczas której będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród m.in.: voucher na zakup mebli, dron czy rower  itp. Całość uzyskanych w ramach loterii środków przeznaczona zostanie na Oddział Parafialny Caritas w Powroźniku – pomoc dla niezamożnych i cele dobroczynne.

– Wszystkich serdecznie zapraszamy do rodzinnego świętowania

– piszą organizatorzy.

Inf. i foto: UM Muszyna

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka