niedziela, 7 listopada 2021 07:46

Bez niego nie ma niedzielnego obiadu. Dziś obchodzi swoje święto

Autor Aleksandra Tokarz
Bez niego nie ma niedzielnego obiadu. Dziś obchodzi swoje święto

To zdecydowanie nie jest przypadek. Dzień Kotleta schabowego w tym roku wypadł właśnie w niedzielę, czyli w dniu, w którym szczególnie upodobaliśmy sobie jego konsumpcję. Nieśmiertelny, tradycyjny, częsty gość podczas rodzinnych spotkań – to właśnie On. 7 listopada to dzień kotleta schabowego!

Święto kotleta schabowego to niejako święto wszystkich Polaków. Ten obrazek nie jest bowiem nikomu obcy – budzicie się rano, a zza ściany dobiega odgłos przygotowania niedzielnego obiadu. I już wiecie - będzie schabowy.

Wielu osobom przypomina dzieciństwo, inni uwielbiają go za to, że po prostu jest. Z kością czy bez? Obsypany mąką czy od razu maczany w jajkach? Z mizerią czy gotowaną kapustą? Opcji jest wiele, ale czy te rozmyślania są konieczne?

Lepiej od razu zabrać się do pracy, szczególnie, że przepis jest zdecydowanie nieskomplikowany. Wystarczy schab, jajka, bułka tarta i tłuszcz do smażenia, z tym, iż najlepiej, by był to smalec. Wtedy już tylko kroimy schab na plastry, rozbijamy tłuczkiem z obu stron, dokładnie maczamy w rozbełtanym jajku i obtaczamy w bułce tartej, kładziemy na rozgrzanym smalcu, smażymy i … gotowe.

To już wiecie, co zrobicie dziś na obiad?

fot. ilustracyjne/unsplash

Małopolska - najnowsze informacje