poniedziałek, 5 lipca 2021 14:02

Bez spawania i bez ograniczeń – innowacyjne profile montażowe

Autor Artykuł sponsorowany
Bez spawania i bez ograniczeń – innowacyjne profile montażowe

Ze względu na specyfikę konstrukcji wsporczych, wiele z nich narażonych jest na występowanie znacznych obciążeń. Aby utrzymać ich wytrzymałość i zwiększyć bezpieczeństwo eksploatacji, konieczne okazuje się zastosowanie odpowiednich komponentów montażowych. W niektórych projektach wykorzystanie klasycznych szyn może być jednak niewystarczające. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku okazują się specjalnie zaprojektowane, nowoczesne profile montażowe o podwyższonych parametrach użytkowych.

Stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji wsporczych

Wysokiej jakości system szyn montażowych powinien składać się z elementów o dużej wytrzymałości na ścinanie i skręcanie. Takie właściwości sprawią, że każdy pojedynczy komponent będzie w stanie utrzymać znacznie większy ciężar. Zastosowanie elementów o takich parametrach ma szczególne znaczenie w przypadku tych konstrukcji wsporczych, które narażone są na średnie i duże obciążenia. Stabilność i bezpieczeństwo całego układu są w stanie zapewnić jedynie produkty o specjalistycznej budowie, opracowanej z myślą o realizacji projektów uniemożliwiających zastosowanie tradycyjnych komponentów instalacyjnych. Na szczególną uwagę zasługują uniwersalne oraz wyjątkowo wytrzymałe profile montażowe, które posiada w swojej ofercie firma Sikla.

Produkty w systemie siFramo

Profile montażowe stalowe w systemie siFramo to nowocześnie zaprojektowane produkty, które odznaczają się unikalnymi właściwościami. Każdy element poddany został cynkowaniu ogniowemu, dzięki czemu jest efektywnie chroniony przed oddziaływaniem korozji oraz posiada podwyższoną trwałość. Wszystkie szyny montażowe należące do tej rodziny produktowej są regularnie testowane i sprawdzane, a potwierdzeniem ich wysokiej klasy mogą być liczne certyfikaty i znaki jakości. Pozytywne wyniki badań stanowią gwarancję, że poszczególne produkty zapewnią tworzonym konstrukcjom maksymalne bezpieczeństwo. Producent szyn montażowych zadbał o dużą różnorodność wariantów, które można dopasować do obciążenia konstrukcji - 80/30, 80, 100 oraz 160. W systemie tym tworzyć da się stabilne powierzchnie zarówno w poziomie, jak i pionie. Wszystkie szyny montażowe można stawiać, mocować lub kotwić do innych konstrukcji stalowych, wykorzystując w tym celu dedykowane elementy łączeniowe.

Zalety nowoczesnych profili montażowych

Do zalet systemu siFramo należy wysoka elastyczność, dzięki czemu pozwala on na realizację praktycznie dowolnych konstrukcji. Profile montażowe stalowe posiadają budowę zamkniętą, a jednocześnie zapewniają możliwość przyłączenia elementów systemowych z dowolnej strony i bez ograniczeń. Za sprawą odpowiedniego wzoru otworów oraz zastosowania specjalnych wkrętów kształtowych, łączenie poszczególnych części odbywa się bezstopniowo. Rozwiązanie to nie wymaga realizacji żadnych prac spawalniczych, a jednocześnie zapewnia estetyczny efekt łączenia kształtowego. Wykorzystując do montażu dedykowane wkręty kształtowe, materiał da się dodatkowo wzmocnić przez zgniot. W zależności od potrzeb, połączenia gwintowe można dowolnie rozkręcać i powolnie rozkręcać.

Dobór elementów montażowych

Wsporcze konstrukcje systemowe tworzyć można w oparciu o wyjątkowo przejrzyste rozwiązania łączeniowe profili, co znacząco skraca czas montażu i ułatwia pracę. W zależności od koncepcji projektowej i zmieniającej się sytuacji, system da się dowolnie modyfikować. Każdy profil i szyna montażowa w systemie siFramo to produkty wyjątkowo uniwersalne, a więc przystosowane do różnorodnych zastosowań. Komponenty te wykorzystać m.in. do mocowania instalacji o charakterze technologicznym i przeciwpożarowym, podpór dachowych czy konstrukcji wsporczych pod różnego rodzaju zbiorniki lub urządzenia. W zależności od potrzeb, w projekcie zastosować można profile o różnych rozmiarach oraz osprzęt specjalnie przystosowany do realizacji konkretnej inwestycji. Wszystko to sprawia, że innowacyjne rozwiązania siFramo pozwalają na wykonanie stabilnej i trwałej konstrukcji bez konieczności realizacji prac spawalniczych.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje