środa, 20 listopada 2019 14:12

Biały Dunajec. Śmiertelny wypadek na „zakopiance”. Nie żyje mieszkaniec powiatu

Autor Mirosław Haładyj
Biały Dunajec. Śmiertelny wypadek na „zakopiance”. Nie żyje mieszkaniec powiatu

Tragicznie zakończyła się jazda dla pasażera audi, które na łuku drogi wypadło z jezdni, po czym uderzyło w słup telekomunikacyjny i drzewa. Do wypadku doszło 19 listopada około godziny 23:00 w miejscowości Biały Dunajec na drodze krajowej K-47 popularnej „zakopiance”.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 23-letnia kobieta zam. powiat tatrzański na łuku drogi utraciła panowanie nad prowadzonym pojazdem marki audi, który uderzył w krawężnik, znak drogowy, słup telekomunikacyjny, a następnie drzewa. W wyniku zderzenia 28-letni pasażer zam. powiat tatrzański doznał poważnych obrażeń ciała i przy pomocy służb ratunkowych musiał być uwolniony z pojazdu. Niestety po przewiezieniu do zakopiańskiego szpitala zmarł. Kobieta z licznymi obrażeniami ciała została hospitalizowana.

Podczas czynności badanie alkomatem wykazało, że kobieta jest trzeźwa niemniej jednak pobrano krew do dalszych badań. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz biegły z zakresu techniki samochodowej i ruchu drogowego wykonując oględziny. Przez pewien czas droga była zablokowana, a później ruch odbywał się wahadłowo. Przyczyny wypadku będzie można ustalić po zapoznaniu się z opinią biegłego oraz zakończeniu dochodzenia. Audi zaraz po zdarzeniu zostało poddane dodatkowym badaniom technicznym, które będą zapewne kontynuowane jeszcze w dniu dzisiejszym.

Fot. i inf.: KPP w Zakopanem

Podhale - najnowsze informacje