wtorek, 26 października 2021 11:17

Bochnia: Policjanci zaangażowali się w pomoc chorej dwulatce

Autor Mirosław Haładyj
Bochnia: Policjanci zaangażowali się w pomoc chorej dwulatce

2-letnia mieszkanka miejscowości Bogucie Leyla Robak choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i potrzebuje pilnej pomocy.

Terapia genowa, która zatrzyma degradację mięśni, kosztuje 9 milionów złotych i nie jest w Polsce refundowana. W akcję związaną ze zbiórką pieniędzy na jej leczenie zaangażowali się funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy razem z szefami i reprezentantami lokalnych samorządów zagrali charytatywny mecz piłki halowej. Przeprowadzona w trakcie meczu zbiórka pieniędzy została przekazana na leczenie chorej dwulatki.

W charytatywnym spotkaniu, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Bochni wzięli udział: funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, Wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek wraz z Zastępcą Eweliną Makowską, Wójt Gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala, Wójt Gminy Żegocina Wojciech Wrona oraz reprezentanci lokalnych samorządów.

Mecz zakończył się zwycięstwem Leyli i zebraniem kwoty 8140 zł, która została przekazana na jej leczenie.

-Wszystkim zebranym serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w akcję

-pisze policja.

Inf. i foto: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje