poniedziałek, 1 marca 2021 07:57

Brzesko: Gobeliny dostępne już od Dnia Kobiet!

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Gobeliny dostępne już od Dnia Kobiet!

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 8 marca do 16 kwietnia 2021 r. w  godzinach pracy biblioteki w sali 101 (I piętro).

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku zaprasza do oglądania wystawy Lucyny Marii Batko pt. „Gobeliny”. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 8 marca do 16 kwietnia 2021 r. w  godzinach pracy biblioteki w sali 101 (I piętro). Ze względu na ograniczenia sanitarne dostępne jedynie zwiedzanie indywidualne z  zachowaniem ogólnie obowiązujących przepisów.

Lucyna Maria Batko

Artystka, absolwentka Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu, poświęciła swoją działalność tkaninom, głównie gobelinom. Pracowitość i temperament, zdolność i wytrwałość oraz doskonała znajomość przedmiotu przyniosły  zadziwiające, doceniane efekty. Tkaniny artystyczne powstające w ramach pracy, między innymi dla „Wandy” i „Cepelii”, wędrowały w szeroki świat,  znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzeach. We współpracy z innymi  artystami powstały serie tkanin niezwykłych, zawsze unikalnych.  W  przygotowaniu seria „Batkanów” (biogram artystki przygotowany przez Janusza Mytkowicza).

Inf. i foto: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje