poniedziałek, 10 czerwca 2019 11:19

Brzesko. Jechał środkiem drogi wprost pod nadjeżdżający radiowóz

Autor Joanna Frydrych
Brzesko. Jechał środkiem drogi wprost pod nadjeżdżający radiowóz

Dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem T4. Siedzący za kierownicą mężczyzna chwilę wcześniej jechał środkiem drogi zmuszając jadących z naprzeciwka policjantów do zjechania na pobocze. Podczas kontroli wyjaśniło się, co było powodem takiego ryzykownego stylu jazdy.

W niedzielę, 9 czerwca około godz. 17.00 dzielnicowi z gminy Dębno jadąc przez Jaworsko zauważyli pojazd, którego kierujący poruszał się środkiem drogi. Policjanci zmuszeni byli zjechać na pobocze, aby się z nim minąć. Natychmiast zawrócili i zatrzymali kierującego volkswagenem do kontroli drogowej. Gdy siedzący za kierownicą pojazdu 27-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego wysiadł z niego, policjanci wiedzieli co było powodem takiego stylu jazdy. Mężczyzna był w takim stanie upojenia alkoholowego, że miał poważne trudności z utrzymaniem równowagi. 27-latek został poddany badaniu na stan trzeźwości, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowca prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, naraził się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Info: KWP Kraków

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje