poniedziałek, 15 kwietnia 2019 07:39

Brzesko: Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2019

Autor Michał Kizlich
Brzesko: Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Klasyczne Rozpoczęcie Sezonu 2019" - Już po raz dziewiąty 4 maja do Brzeska zawitają posiadacze oraz pasjonaci pojazdów zabytkowych.

Jest to cykliczna impreza która na stałe jest wpisana w kalendarz imprez motoryzacyjnych. Organizatorzy czyli klub "Pojazdy Zabytkowe Brzesko" oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku przewidują obecność podobnie jak w zeszłym latach około 150 "oldimerów". W tym roku zlot tradycyjnie rozpocznie się o 9:00 na parkingu przy ul. Jana Pawła ll w Brzesku. Po mszy oraz poświęceniu pojazdów uczestnicy paradą przez miasto udadzą się na południe do pobliskiego Czchowa oraz Lipnicy Murowanej by tam zaprezentować swoje samochody oraz motocykle.

W tym roku ekipa Pojazdy Zabytkowe Brzesko oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego zapraszają wszystkich posiadaczy oraz miłośników zabytkowej motoryzacji wraz ze swoimi pojazdami na
KLASYCZNE ROZPOCZĘCIE SEZONU 2019.

Miejsce startu tradycyjnie parking przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku (wjazd od ul. Czarnowiejskiej ). Dwa parkingi będą do dyspozycji na miejscu. OSP Brzesko będzie kierować ruchem.

Biuro zlotu startuje już od godziny 9:00. Będzie się ono znajdować przy parkingu w kawiarence „MAKARIOS”. Każdy uczestnik przy rejestracji otrzyma komplet pamiątkowych naklejek oraz identyfikator. Dla pierwszych 100 zarejestrowanych załóg czeka t-shirt zlotowy !

- O 11:00 lub o 10:30 to jest jeszcze ustalane, rozpocznie się Msza Św. zakończona święceniem pojazdów oraz ich kierowców.

- Ok. 12:00 będziemy formować kolumnę i paradą przez miasto dotrzemy do Czchowa.

- Cała trasa przejazdu jest zabezpieczona przez policje i straż pożarną.

- Punktem docelowym będzie świeżo odnowiona baszta w Czchowie. Miejsce na pewno warte zobaczenia po renowacji. Nasze auta będą w tym czasie prezentowane na tamtejszym rynku lub parkingu pod basztą. Konkretnie będziemy to wiedzieć w późniejszym terminie ponieważ musimy to pogodzić z inną impreza która będzie w tym czasie się tam odbywać. Na pewno będą tam nasi ludzie którzy dla każdego znajdą miejsce postoju.

- Po zakończeniu zwiedzania pojedziemy do Lipnicy Murowanej gdzie będzie czekał na nas grill.

Więcej na temat zlotu : Rozpoczęcie sezonuMotoryzacja - najnowsze informacje