czwartek, 26 marca 2020 10:18

Brzesko: Nadleśnictwo odwołuje zakaz wejścia do lasu

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Nadleśnictwo odwołuje zakaz wejścia do lasu

Od 20 marca, w związku z epidemią koronawirusa, obowiązywał zakaz wejścia do lasu na terenie Nadleśnictwa Brzesko. Miał on na celu ograniczenie tworzących się m.in. na leśnych parkingach skupisk ludzi.

Na stronie nadleśnictwa pojawił się komunikat, zgodnie z którym zakaz przestaje obowiązywać z dniem 24 marca. Leśnicy przypominają o bieżących wytycznych oraz zaleceniach Ministerstwa Zdrowia i Głównego inspektoratu Sanitarnego, apelując o ich przestrzeganie. Nadleśnictwo przypomina, że „bezpieczeństwo całego społeczeństwa zależy od każdego z nas”.

Poniżej prezentujemy pełna treść komunikatu:

Nadleśnictwo Brzesko informuje, że wprowadzenie w dniu 20.03.2020 r. zakazu wstępu do lasu było podyktowane troską o zdrowie i bezpieczeństwo osób odwiedzających tereny leśne. Wiosenna aura sprzyja bowiem gromadzeniu się ludzi na szlakach turystycznych i parkingach, dlatego podjęto działania w celu eliminowania zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Informujemy, że Decyzją nr 9 Nadleśniczego Nadleśnictwa Brzesko z dniem 24.03.2020 r. zostaje odwołany zakaz wstępu do lasu.
Jednocześnie apelujemy o stosowanie się do bieżących wytycznych i zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego inspektoratu Sanitarnego. Bezpieczeństwo całego społeczeństwa zależy od każdego z nas.
Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf. Nadleśnictwo Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje