czwartek, 17 lutego 2022 19:07

Bukowina Tatrzańska. Pijany turysta uderzył autem w słup energetyczny

Autor Katarzyna Jamróz
Bukowina Tatrzańska. Pijany turysta uderzył autem w słup energetyczny

17 lutego (czwartek) przed godziną 2.00 samochód osobowy prowadzony przez nietrzeźwego kierowcę wypadł z drogi i uderzył w słup energetyczny. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu.

Policjanci z komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej minionej nocy około godziny 1.40, zotali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego na Wierchu Olczańskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Okazało się, że 38-letni kierowca, mieszkaniec województwa łódzkiego, będąc w stanie nietrzeźwośći (miał 2.2 promila alkoholu) nie opanował kierowanego przez siebie samochodu, doprowadzając do kolizji ze słupem energetycznym, w którym doszło do zwarcia. Pojazdem podróżowała jedna osoba,  świadkowie zdarzenia przed przybyciem służb pomogli poszkodowanemu wydostać się na zewnątrz pojazdu. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił pomocy kierowcy, który miał uraz głowy.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP Bukowina Tatrzańska, którzy po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyli pojazd oraz słup średniego napięcia, który uległ uszkodzeniu w trakcie kolizji. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia i długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W dniu 17.02.2022 o godzinie 01:42 zostajemy zaalarmowani do wypadku na Wierchu Olczańskim w Bukowinie Tatrzańskiej. Po...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Bukowina Tatrzańska Środa, 16 lutego 2022

Inf./Fot.: Policja Zakopane, OSP Bukowina Tatrzańska

Podhale

Podhale - najnowsze informacje