poniedziałek, 15 sierpnia 2022 20:01

[ZDJĘCIA] Bulowice: Ratował się, wywracając cysternę z cementem

Autor Tomasz Stępień
[ZDJĘCIA] Bulowice: Ratował się, wywracając cysternę z cementem

Gdyby nie dramatyczna decyzja kierowcy ciężarówki-cysterny przewożącej cement, mogłoby dojść do tragedii - skoda pędziła wprost na czołówkę.

I tak w szpitali znalazły się 4 osoby. Ale gdyby nie to, ciężarówka marki Volvo typu cysterna silos przewróciła się na bok, skutki mogły być o wiele poważniejsze. W nocy (12/13.08.2022) o godzinie 00.50 w Bulowicach na ulicy Bielskiej doszło do poważnej kolizji drogowej.

– Jak ustalili policjanci 43-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego kierując samochodem marki Skoda zjechał na przeciwległy pas ruchu.  Jadący tym pasem w przeciwnym kierunku 33-letni kierowca ciężarówki marki Volvo typu cysterna silos przewożącym cement, aby uniknąć czołowego zderzenia podjął manewr hamowania w wyniku którego cysterna wywróciła się na bok jedynie lekko uderzając w skodę – relacjonuje Małgorzata Jurecka z KPP w Oświęcimiu.

Skutki wypadku były poważne. Do szpitala na badania zostali przewiezieni kierowca ciężarówki, kierowca skody oraz troje jego pasażerów - żona i dwoje dzieci w wieku 12 i 16 lat. Na szczęście w wyniku zdarzenia doznali jedynie stłuczeń. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym. Prawdopodobną przyczyną kolizji było zaśnięcie kierowcy podczas prowadzenia pojazdu.

fot: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje