czwartek, 11 stycznia 2024 11:11

Bunkier Café powraca. Kraków odzyska ulubioną kawiarnię

Autor Karolina Kurando
Bunkier Café powraca. Kraków odzyska ulubioną kawiarnię

Kultowa kawiarnia Bunkier Café ponownie otworzy się w lutym! Po trzech latach krakowianie znowu będą mogli napić się kawy w tym wyjątkowym miejscu.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki wraca po remoncie na Plac Szczepański, a wraz z nią ukochana kawiarnia krakowskich studentów, środowisk artystycznych i miłośników kultury. Początkowo kawiarnia zajmować będzie parter budynku, planowany jest jednak powrót szklanego pawilonu, który był wizytówką słynnego miejsca. Czy lato, czy zima, przestrzeń cieszyła się ogromną frekwencją. Wiadomość o jej powrocie na krakowskie Planty z pewnością więc ucieszy wiele osób, zarówno byłych stałych bywalców, jak i osoby, które Bunkier znają jedynie z opowieści.

Lokal zamknął się jesienią 2020 r., w wyniku remontu budynku oraz pandemicznych obostrzeń. Decyzja o likwidacji kawiarni spotkała się z wieloma głosami sprzeciwu, nie udało się jej jednak odwrócić. Kawiarnia zniknęła, zaś Galeria Bunkier Sztuki wprowadziła się na pewien czas do Pałacu Potockich. Na 29 lutego zaplanowano wernisaż wystawy Daj mi wszystko i oficjalny powrót Bunkra do głównej siedziby. Od 1 marca stanowisko dyrektorskie w Galerii obejmie Delfina Jałowik, tym samym zastępując w tej roli Marię Annę Potocką.

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/bunkiercafe

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka