wtorek, 30 listopada 2021 14:27

Przeczucie jej nie zawiodło. Była po pracy, ale zaniepokoiło ją zachowanie kierowcy

Autor Mirosław Haładyj
Przeczucie jej nie zawiodło. Była po pracy, ale zaniepokoiło ją zachowanie kierowcy

Policjantka prewencji, wracając ze służby do domu, zatrzymała nietrzeźwego kierującego samochodem. Mężczyzna, mając ponad 2 promile alkoholu, swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

W piątek w nocy starsza posterunkowa z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni, tuż po zakończeniu swoich obowiązków służbowych, wyjechała z parkingu komendy do miejsca zamieszkania. Jak się okazało, tego dnia nie był to koniec jej służby.

Zaledwie kilka minut później na jednej z ulic w centrum Bochni, zauważyła osobowego opla, który jechał w przeciwnym kierunku. Kierujący tym samochodem nie był w stanie utrzymać prawidłowego toru jazdy i niemal doprowadził do zdarzenia drogowego z jej udziałem. Policjantka natychmiast zawróciła i podjęła czynności mające na celu zatrzymanie pojazdu, co po chwili jej się udało.

Wyczuwalna woń alkoholu oraz bełkotliwa mowa kierowcy opla zobligowały policjantkę do unieruchomienia tego pojazdu poprzez zabranie kluczyków ze stacyjki oraz wezwania patrolu policji. Mężczyzna jeszcze przed badaniem alkomatem przyznał się do tego, że pił alkohol, a przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili ten fakt. Przebadali go na zawartość alkoholu, a wynik to ponad 2 promile.

Dzięki szybkiemu działaniu bocheńskiej policjantki, kierujący oplem 48-letni mieszkaniec Bochni zakończył swoją jazdę, którą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje