czwartek, 2 marca 2023 14:20

Było przeraźliwie zimno, a ona zgubiła się w lesie. Liczyła się każda minuta

Autor Katarzyna Jamróz
Było przeraźliwie zimno, a ona zgubiła się w lesie. Liczyła się każda minuta

Nowotarscy policjanci odnaleźli zmarzniętą i wyczerpaną 15-latkę, która zgubiła się lesie. Skuteczne działania podjęte przez funkcjonariuszy i udzielona pomoc przedmedyczna spowodowały, że akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie.

We wtorek (28 lutego) po południu, 15-latka po kłótni z mamą wybiegła z domu i uciekła w nieznanym kierunku. Po jakimś czasie, wyziębiona i bardzo zmęczona skontaktowała się ze swoją koleżanką, mówiąc że zgubiła się w lesie. Koleżanka wezwała pomoc. Na miejsce, jako pierwszych skierowano policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego nowotarskiej komendy, którzy po ustaleniu okoliczności ucieczki natychmiast przystąpili do poszukiwań dziewczyny.

– Na zewnątrz panowała temperatura ujemna i zbliżał się zmierzch. Funkcjonariusze telefonicznie próbowali skontaktować się z nastolatką, jednak jej telefon nie odpowiadał. Kontynuując poszukiwania, policjanci kilkukrotnie dzwonili na jej telefon. W pewnym momencie dziewczyna odebrała i bardzo słabym głosem przekazała, że znajduje się w lesie, jednak nie wie gdzie, bo straciła orientację, a nie ma już siły iść dalej. Dodatkowo jest bardzo zmarznięta i nie czuje już nóg. Wszystko wskazywało na to, że znajduje się ona w lesie w pobliżu miejscowości Trute lub Ludźmierz. Policjanci słysząc w jakim stanie jest nastolatka cały czas kontynuowali z nią rozmowę i instruowali, aby szła dalej i kierowała się w kierunku świateł, które widziała. W pewnym momencie przy bocznej uliczce w miejscowości Trute zauważyli poszukiwaną, która nagle osunęła się na ziemię i straciła przytomność. Policjanci natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, udzielili jej pomocy przedmedycznej i po kilku minutach na szczęście odzyskała przytomność

– relacjonuje podkom. Dorota Garbacz, oficer prasowa KPP w Nowym Targu.

Funkcjonariusze zadbali o jej komfort termiczny aż do przyjazdu karetki pogotowia. 15-latka została przekazana rodzinie i przewieziona do nowotarskiego szpitala na obserwację. Skuteczne działania podjęte przez funkcjonariuszy i udzielona pomoc przedmedyczna spowodowały, że akcja poszukiwawcza miała szczęśliwy finał.

Inf. KPP Nowy Targ
Fot. Ilustracyjne/Edycja własna

Podhale

Podhale - najnowsze informacje