sobota, 25 lutego 2023 20:00

Skandal w VIII LO ma ciąg dalszy. Dyrektorka zostawia wymowny komentarz pod wpisem Barbary Nowak

Autor Mirosław Haładyj
Skandal w VIII LO ma ciąg dalszy. Dyrektorka zostawia wymowny komentarz pod wpisem Barbary Nowak

W specjalnie wydanym oświadczeniu Barbara Nowak przekazała, że zgłosi sprawę dyrektorki VIII LO do prokuratury. Na słowa kurator zareagowała Anna Drwięga.

Kłopoty dyrektorki VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie mają związek z odmówieniem przełożenia egzaminu poprawkowego jednej z uczennic. Informacja o tym, że jej matka złożyła skargę do Małopolskiego Kuratorium Oświaty, dotarła do dyrektorki placówki, Anny Drwięgi na początku lipca minionego roku. Przyczyną było odmówienie przełożenia przez szefową liceum terminu egzaminu poprawkowego.

Wobec Anny Drwięgi wszczęto postępowanie dyscyplinarne w związku z uchybieniem godności zawodu nauczyciela. Dyrektorce grozi trzyletni zakaz wykonywania zawodu, a nawet zwolnienie z pracy.

Mówi o tym cały Kraków

W niedzielę (19 lutego) głos w sprawie zabrała dyrektorka VIII LO w Krakowie, która opublikowała na facebookowej tablicy szkoły swoje stanowisko. Wpis dyrektorki został udostępniony niemal 200 razy.

Czytaj również: Afera w VIII LO. "Niestety osób takich jak ja jest wiele". Dyrektorka zabrała głos

Następnie do sprawy odnieśli się posłowie Koalicji Obywatelskiej, którzy w kuratorium sprawdzali, jak doszło do zawieszenia Anny Drwięgi.

W piątek głos zabrała kurator Barbara Nowak, publikując swoje stanowisko na Twitterze.

– Oświadczam, że informacje kolportowane przez dyrektor VIII LO w Krakowie na temat przyczyn postawienia jej przed komisją dyscyplinarną, a powielane przez posłów KO i Lewicy są kłamstwem. Kuratorium Oświaty w Krakowie zabezpieczyło stosowne dokumenty, które zostały udostępnione interweniującym posłom i innym organom. Groźby w stosunku do mnie i kłamstwa nie sprawią, że przestanę chronić uczniów. Zastraszanie moich pracowników i szykanowanie uczennicy są przestępstwami, które zgłoszę uprawnionym organom”

– czytamy w oświadczeniu.

Słowo za słowo

Anna Drwięga postanowiła odnieść się do słów kurator Barbary Nowak.

– W związku z oświadczeniem Małopolskiego Kuratora Barbary Nowak poniżej prezentuję kontr oświadczenie. Słowa kurator odbieram jako zmasowany atak na dyrektora, bo miał śmiałość pokazać proceder, do którego od kilku lat dochodzi w małopolskim kuratorium. Brak argumentów w dokumentach zabezpieczonych podczas kontroli sprawia, że kurator próbuje skierować uwagę w inną stronę i wysuwać nowe zarzuty

– napisała na Facebooku, załączając poniższe oświadczenie:

– Oświadczam, że informacje kolportowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie na temat przyczyn postawienia Dyrektora VIII LO przed Komisją Dyscyplinarną oraz oświadczenia w tym temacie Kurator są kłamstwem. Jako Dyrektor VIII LO zabezpieczyłam dokumenty i mój adwokat w grudniu 2022r przekazał je do Prokuratury w Krakowie. Groźby w stosunku do mnie i kłamstwa nie sprawią, że ustanę w wyjaśnieniu swojej sprawy, a zarazem spraw innych dyrektorów i nauczycieli, którzy są ofiarami pomówień urzędniczych, pod pozorem bezpieczeństwa dzieci. Zrobię wszystko, aby funkcjonariusze publiczni, którzy za tym stoją odsłonili swoją twarz. Ich działania będą przekazane do stosownych organów.

Czytaj również:

Afera w VIII LO. “Niestety osób takich jak ja jest wiele”. Dyrektorka zabrała głos
VIII Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Krakowie opublikowało oświadczenie, w którym Anna Drwięga odnosi się do sprawy jedynki z chemii. Kłopoty dyrektorki VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie mają związek z odmówieniem przełożenia egzaminu poprawkowego jednej z uczennic. …
Ciąg dalszy afery w VIII LO! Sprawa trafi do prokuratury. Kurator Barbara Nowak zabrała głos
W specjalnie wydanym oświadczeniu Barbara Nowak przekazuje, że zgłosi sprawę dyrektorki VIII LO do prokuratury. Przyczyną ma być szykanowanie uczennicy i zastraszanie pracowników kuratorium. Kłopoty dyrektorki VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie mają związek z odmówieniem przełożenia eg…
Skandal w krakowskim liceum. Dyrektorce grozi pozbawienie wykonywania zawodu
Kłopoty dyrektorki VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie mają związek z odmówieniem przełożenia egzaminu poprawkowego jednej z uczennic. Informacja o tym, że matka jednej z uczennic VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie złożyła skargę do Małopolskiego Kuratorium Oświaty, dotarła…

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka