piątek, 28 lutego 2020 18:47

Chciał być polskim Alem Capone, a teraz ewangelizuje. Poznajcie historię nawróconego gangstera

Autor Mirosław Haładyj
Chciał być polskim Alem Capone, a teraz ewangelizuje. Poznajcie historię nawróconego gangstera

Za kratami spędził w sumie 15 lat. Był gangsterem, wielokrotnym recydywistą. Nawrócenie przeżył w celi. Od tamtego czasu pisze książki i sam ewangelizuje, starając się pokazać innym, że wszystko jest możliwe.

O kim mowa? O Pawle Cwynarze, który z okazji premiery swojej najnowszej książki zatytułowanej "Picie w zachwycie" przyjął nasze zaproszenie do studia. W czasie rozmowy zapytaliśmy naszego gościa m. in. o to, jak to się stało, że wszedł na kryminalną ścieżkę oraz o nałóg, który udało mu się przezwyciężyć.

Picie w zachwycie

19 grudnia 2019 r. nakładem Wydawnictwa Bratni Zew ukazała się jego nowa książka zatytułowana "Picie w zachwycie". 20 i 23 lutego w pisarz spotkał się w  Krakowie ze swoimi czytelnikami.

Książka to w dynamiczny sposób opisana historia walki z nałogiem alkoholowym, historia upadków i ciągłego powstawania na nowo, historia odnalezienia Boga w najczarniejszym momencie życia. To świadectwo byłego gangstera, który o życiu mówi bez przekłamań, zbędnej słodyczy i melancholii. To opowieść o tym, że kiedy nałóg stanie się częścią życia człowieka, to nie jest łatwo go pokonać.

Fot. i opis książki pochodzą od wydawcy

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje

Rozrywka