środa, 11 sierpnia 2021 11:28

Chciał zabić własnego brata siekierą. Awantura w Skale mogła zakończyć się tragedią

Autor Aleksandra Tokarz
Chciał zabić własnego brata siekierą. Awantura w Skale mogła zakończyć się tragedią

53-latek chciał zabić własnego brata. W trakcie awantury zaatakował go siekierą. Agresor jest już w rękach policji. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet dożywocie.

Do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę, 7 sierpnia, w godzinach popołudniowych. 63-latek powiadomił telefonicznie oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Skale o tym, że jego brat biega po posesji z siekierą, grozi mu i awanturuje się. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol.

- Będąc pod wskazanym adresem funkcjonariusze ustalili, że 53-latek w trakcie awantury rodzinnej, usiłował dokonać zabójstwa zgłaszającego poprzez zadanie mu uderzenia siekierą w głowę. Okazało się, że sprawca zamierzonego celu nie osiągnął, bo pokrzywdzony zdołał się obronić, blokując ręce napastnika i hamując siłę uderzenia, przez co otrzymał niezagrażający życiu cios obuchem siekiery w głowę – relacjonuje podkom Justyna Fil, oficer prasowa KPP w Krakowie.

Pokrzywdzony trafił pod opiekę lekarzy.

Śledczy ustalili, że napastnik od dłuższego czasu znęcał się psychiczne nad bratem oraz matką. 53-letni agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Policjanci pobrali mu też krew do badań celem oceny jego stanu trzeźwości. Odmówił bowiem badania alkomatem, a funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu.

- 9 sierpnia podejrzany usłyszał w prokuraturze trzy zarzuty - usiłowania zabójstwa, kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia oraz znęcania się psychicznego nad członkami rodziny. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, twierdził, że miał zamiar zabić brata - dodaje podkom. Fil.

Tego samego dnia sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków- Śródmieście Wschód zastosował wobec 53-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje