środa, 15 lipca 2020 12:13

Chrzanów. Zatrzymano kobietę poszukiwaną za usiłowanie zabójstwa

Autor Głos 24
Chrzanów. Zatrzymano kobietę poszukiwaną za usiłowanie zabójstwa

Opublikowanie w mediach zdjęcia kobiety podejrzewanej o usiłowanie zabójstwa 6-letniego dziecka na Śląsku przyniosło natychmiastowy skutek. 46 – latka została rozpoznana na ulicy przez mieszkańców Chrzanowa i po zgłoszeniu na numer alarmowy zatrzymana przez miejscowych policjantów. Podejrzana została przekazana już w ręce śląskich organów ścigania.

W poniedziałkowy wieczór, 13 lipca, media opłynęła informacja o kobiecie, która na ul. Matejki w Jaworznie podeszła do bawiących się dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kostką brukową. Poszkodowana 6 – letnia dziewczynka z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do śląskiego szpitala.

Od samego początku sprawie nadano najwyższy priorytet, a głównym zadaniem w pierwszej kolejności było zatrzymanie kobiety. Do pomocy w poszukiwaniach 46-latki włączyły się ogólnopolskie media, które opublikowały komunikat śląskiej policji z wizerunkiem kobiety.

14 lipca około 14. na numer alarmowy 112 małopolskiego CPR zadzwoniły kolejno trzy osoby z Chrzanowa, które rozpoznały poszukiwaną. Zgłoszenie zostało przekazane do miejscowej komendy powiatowej Policji. Kobieta, według zgłaszających, miała znajdować się obok przystanku autobusowego na ulicy Podwale w Chrzanowie, gdzie usiłowała zatrzymać przejeżdżające samochody na tzw. „stopa”. Natychmiast wysłany na miejsce patrol wylegitymował ją potwierdzając, że to poszukiwana. 47-latkę zatrzymano i doprowadzono do chrzanowskiej komendy gdzie została przekazana śląskim policjantom.

Źródło: Małopolska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje