poniedziałek, 22 stycznia 2024 14:24

Chwile grozy w Krakowie. Próbował przejść przez barierkę wprost pod nadjeżdżający tramwaj

Autor Katarzyna Jamróz
Chwile grozy w Krakowie. Próbował przejść przez barierkę wprost pod nadjeżdżający tramwaj

Krakowscy policjanci po raz kolejny udowodnili swoją gotowość do działania, ratując młodego mężczyznę, który znalazł się w kryzysie emocjonalnym. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii.

W niedzielę (14 stycznia) nieumundurowani funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Krakowie patrolując ulice miasta, zauważyli stojącego na torach tramwajowych mężczyznę, który, mimo nadjeżdżającego tramwaju, próbował przejść przez barierkę rozdzielającą torowisko. Znakiem alarmowym dla policjantów był również ślad krwi na jego spodniach. Reakcja mundurowych była natychmiastowa.

Trafił pod opiekę lekarzy

Policjanci, podczas interwencji, dowiedzieli się, że młody mężczyzna przeżywa trudny okres emocjonalny. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany jako osoba zaginiona. Natychmiastowe wezwanie pogotowia i przewiezienie go do jednego z krakowskich szpitali było kluczowe dla zapewnienia mu specjalistycznej pomocy.

Policja apeluje o rozwagę i empatię wobec osób przeżywających trudności emocjonalne oraz zachęca do korzystania z dostępnych środków wsparcia, takich jak linie telefoniczne dla osób w kryzysie czy profesjonalne usługi psychologiczne. – Jeśli ty lub ktoś z twoich bliskich zmaga się z problemami natury psychicznej, nie wahaj się szukać pomocy. Do dyspozycji są liczne instytucje, które oferują wsparcie osobom w kryzysie psychicznym – apeluje policja.

Fot. Ilustracyjne/Policja.pl/KWP Olsztyn

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka