czwartek, 10 listopada 2022 10:38

„Ciastko nafaszerowane tabletką gwałtu”. Burza w sieci po wpisie posła z Tarnowa

Autor Tomasz Stępień
„Ciastko nafaszerowane tabletką gwałtu”. Burza w sieci po wpisie posła z Tarnowa

To wyjątkowo niesmaczne porównanie, choć mowa w nim o ciastkach. Pochodzący z Tarnowa poseł Solidarnej Polski,  Piotr Sak, porównał środki z KPO z ciastkiem… nafaszerowanym tabletką gwałtu.

– Otrzymamy środki z KPO jeżeli zjemy zatrute ciastko nafaszerowane tabletką gwałtu. Gwałtu na Konstytucji i naszej suwerenności. Nigdy – pisze Piotr Sak.

Wpis posła z Tarnowa wywołał ogromne oburzenie w mediach społecznościowych. Nic dziwnego – żarty, w tle których poseł przywołuje narkotyk, często wykorzystywany przez przestępców w klubach czy dyskotekach, są wyjątkowo niestosowne. Nie brak relacji, zazwyczaj młodych kobiet, które po podaniu pigułki gwałtu zostały wykorzystane seksualnie. Według posła Saka, podobnie działa Unia Europejska. W zamian za pieniądze z KPO zmusza nas do ustępstw, na które godzić się nie powinniśmy. Przypomnijmy – ramach środków Krajowego Planu Odbudowy Polska ma otrzymać niemal 160 mld złotych w postaci dotacji i preferencyjnych pożyczek. Tyle, że wcześniej musimy spełnić warunki, do których zobowiązał się polski rząd. Dla posła Zjednoczonej Prawicy z Małopolski spełnienie tych warunków to „zjedzenie ciastka nafaszerowanego tabletką gwałtu”.

Wpis Piotra Saka wywołał wielkie oburzenie w mediach społecznościowych, zwłaszcza że jeszcze nie ucichła burza, wywołana przez Jarosława Kaczyńskiego słowami o „dawaniu w szyję” przez kobiety. „Jeden żartuje z alkoholizmu, drugi z gwałtu” – komentują internauci. Swoje dołożył krakowski poseł i lider PO w Małopolsce, Aleksander Miszalski. „Unia Europejska chce nas zgwałcić… Mocny kandydat na najgłupszą wypowiedź tygodni, konkurować może jedynie Kaczyński z dawaniem w szyje”

Grzegorz lipiec, były członek zarządu województwa małopolskiego pyta z niedowierzaniem: – Piotrek, to Ty? Zamrugaj dwa razy, jak Ci kazali to napisać

Posłowi dostało się także od posłów lewicy – „Żarty z gwałtu?” – dziwi się Anna Maria Żukowska i dodaje: ”Żenujące jest traktowanie tematu gwałtu instrumentalnie i stosowanie jako metafory a także rozpatrywanie gwałtu w kategoriach posiadania lub nieposiadania powodzenia”

Ale komentarzy – dodamy w znakomitej większości krytycznych – jest pod postem ponad 1200. I nie są to wyłącznie komentarze przeciwników politycznych. Wygląda, że konserwatyzm też ma swoje granice. Zdrowego rozsądku.

Piotr Sak pochodzi z Tarnowa, ma 39 lat. Jest posłem Zjednoczonej Prawicy z okręgu nr 15, obejmującego powiaty bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, wielicki i miasto Tarnów. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. głosowało na niego 9 855 osób – najmniej spośród wszystkich 9 kandydatów, którzy w tych wyborach dostało się do Sejmu.

Tarnów - najnowsze informacje