czwartek, 28 lipca 2022 09:26

"Ciężko uwierzyć". Zmarł zasłużony strażak i długoletni Radny Gminy Biskupice

Autor Marzena Gitler
"Ciężko uwierzyć". Zmarł zasłużony strażak i długoletni Radny Gminy Biskupice

Nie żyje Andrzej Musiał, członek prezydium Gminnego Zarządu OSP w Gminie Biskupice, wieloletni prezes OSP Łazany i wieloletni radny. Dla wielu ta informacja to prawdziwy szok.

Jeszcze w czwartek, 21 lipca, wręczał nagrody dla zwycięzców manewrów MDP OSP Łazany. 27 lipca rano OSP Łazany przekazała informację o śmierci swojego prezesa. "Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczną służbę naszego Przyjaciela, druha Prezesa Andrzeja Musiała. Andrzej! Niejednokrotnie narażałeś swoje życie niosąc pomoc w trudnych sytuacjach potrzebującym powtarzając swoje "na spokojnie" choć wokół brakowało opanowania. Dzięki Tobie wielu z nas ma strażackie idee i pomoc drugiemu człowiekowi zakorzenione głęboko w sercu. Dziś trudno nam "na spokojnie" przyjąć rzeczywistość. CZOŁEM DRUHU PREZESIE! Najbliższej Rodzinie składamy wyrazy szczerego współczucia. Kochani jesteśmy z Wami" - napisała w poście na Facebooku.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczną służbę naszego Przyjaciela, druha Prezesa Andrzeja...

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Łazanach Wtorek, 26 lipca 2022

Kondolencje przekazała też Gmina Biskupice. "Z niedowierzaniem oraz w poczuciu ogromnego smutku przyjęliśmy wiadomość o śmierci Śp. Andrzeja Musiała długoletniego Radnego Gminy Biskupice w latach  2002 – 2006; 2006 – 2010; 2014 – 2018; 2018 – 2022, Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazanach w latach 2016 - 2022, strażaka –druha, a przede wszystkim wielkiego społecznika, człowieka życzliwego i wielkiej dobroci.

Łącząc się w żałobie pragniemy przekazać szczere wyrazy współczucia i słowa wsparcia w trudnych chwilach Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego" - czytamy w pożegnaniu, pod którym podpisali się: Wójt Gminy Biskupice, Renata Gawlik wraz z pracownikami Urzędu Gminy Biskupice, Rada Gminy Biskupice oraz sołtysi.

W komentarzach pod postem znajomi i przyjaciele wspominają Zmarłego jako człowieka zawsze uśmiechniętego i z poczuciem humoru, dobrego i zawsze pomocnego człowieka. Jego pasją była piłka nożna i tenis. "Ciężko uwierzyć", "kolego dużo za wcześnie tam się wybrałeś..." - napisali poruszeni informacją przyjaciele Andrzeja Musiała.

Pożegnanie druha Andrzeja Musiała odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach we wtorek, 2 sierpnia. O godz. 14.30 odbędzie się różaniec w intencji Zmarłego, a o godz. 15 msza św. pogrzebowa.

Ponieważ Andrzej Musiał został wybrany na radnego w okręgu jednomandatowym nr 6 Łazany, odbędą się tam wybory uzupełniające.

fot. OSP Biskupice

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje