środa, 16 września 2020 10:58

Co elektryczne BMW robią w Zakopanem?

Autor Emilia Gara
Co elektryczne BMW robią w Zakopanem?

Wspólny projekt innogy go! i Tatrzańskiego Parku Narodowego zaowocował wprowadzeniem floty 10 elektrycznych BMW i3 na teren Zakopanego i okolic. Skorzystanie z oferty jest bardzo proste – wystarczy aplikacja, a na nowych użytkowników w prezencie czeka pierwsza jazda.

Już od 15 września do bram Tatrzańskiego Parku Narodowego można dotrzeć cichym i ekologicznym samochodem. Usługa będzie działać testowo do końca października. W tej chwili do wypożyczenia dostępnych jest 10 aut, które można wynająć i zwrócić w 3 dostępnych strefach, znajdujących się w centrum Zakopanego, Kuźnicach i Palenicy Białczańskiej.

-Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz Parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy, które wpływają na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Skorzystanie z oferty jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować aplikację, zarejestrować konto, podać niezbędne dane osobowe,wykonać zdjęcie prawa jazdy, aktywować konto, wprowadzić w aplikację ważną kartę płatniczą i dokonać przelewu na kwotę 1 PLN, która wróci na konto po poprawnej weryfikacji. Cena skorzystania z usługi innogy go! jest podobna do tej w Warszawie. Za 9 minut zapłacimy niecałe 10 zł, a za 300 minut niecałe 100 zł.

- Tatry to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Włączyliśmy się w ochronę naszych najwyższych gór i zaoferowaliśmy jedyną w Polsce w pełni elektryczną flotę aut. To jeszcze jedna cegiełka w promowaniu transportu ekologicznego – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska.

Na nowych użytkowników w prezencie czeka pierwsza jazda. Osoby zakładające konto w aplikacji mogą wpisać kod o nazwie ZAKOPANE na pierwszym ekranie rejestracji i otrzymać 20 zł na przejazdy.

Inf. i fot.: TPN

Podhale

Podhale - najnowsze informacje