poniedziałek, 14 czerwca 2021 06:47

Collateral - ciekawy miniserial dla każdego

Autor Artykuł sponsorowany
Collateral - ciekawy miniserial dla każdego

Kiedy zdecydujemy się na wzięcie kredytu w banku, z reguły instytucja finansowa będzie oczekiwała od nas pewnego rodzaju zabezpieczenia. Takie zabezpieczenie zobowiązań nazywa się „Collateral” i jest pojęciem stosunkowo często używanym. Ale „Collatelar” to także świetny serial, wyprodukowany przez BBC, który przyciągnął wielu widzów przed ekrany telewizorów i który zdobył wiele nagród, między innymi za najlepszy montaż. Okazuje się, iz filmy, w których na pierwszy plan wysuwa się interesujący scenariusz są bardzo dobrze odbierane przez publiczność. O czym opowiada „Collatelar”?

Collateral– o czym opowiada?

Jeśli chodzi o Collatelar znaczenie tego słowa to dosłownie zabezpieczenie. Stosowane jest między innymi w bankowości, gdzie oznacza zabezpieczenie kredytu – przez poręczenie, hipotekę czy zastaw. Collateral to także miniserial, składający się z zaledwie czterech odcinków, w którym występują tacy aktorzy, jak John Simm. Osią intrygi jest zabójstwo sprzedawcy pizzy, a to nieskomplikowane z pozoru morderstwo jest przyczynkiem do zaprezentowania przez reżysera mnóstwa wątków, dotyczących polityki, imigrantów, przemocy wobec kobiet i wielu innych ważnych spraw. Uwagę przyciąga Carey Mulligan, grająca detektyw Kip Glaspie, podążającą śladem zbrodniarza.

Najlepszy dźwięk i nominacja do Złotej Szpuli

Collateral to nie tylko świetne aktorstwo oraz film nakręcony na podstawie świetnego scenariusza. Opinie krytyków są zgodne – mimo tylko czterech odcinków to właśnie świetna muzyka jest czymś, co pozostaje na dłużej po zakończeniu seansu. Docenili to także profesjonaliści, uznając, iż serialowi należy się nagroda Złotych Szpuli za montaż dźwięku w serialach limitowanych i filmach niekinowych i chyba była to bardzo trafiona decyzja. Można się o tym przekonać, czytając komentarze zadowolonych widzów. W połączeniu z doskonale zarysowanymi, silnymi postaciami kobiecymi serial ten stanowi prawdziwą ucztę dla fanów i warto obejrzeć kolejne odcinki, śledząc postępy pani detektyw.

Head of drama – główny dramaturg i ciekawa fabuła

Piers Wenger, head of drama czyli główny dramaturg postarał się o to, by serial, mimo posiadania tylko czterech odcinków pozostał na długo w pamięci widzów. W tak krótkim czasie zmieścił on nie tylko pojawienie się wielu interesujących postaci i świadków, ale również wplótł mnóstwo wątków dotyczących zdarzeń i zjawisk tak dobrze znanych we współczesnym świecie. W przypadku Collatelar definicja tego słowa zdradza co nieco o opowiedzianej historii i nie są konieczne słowniki, by podczas seansu szybko zrozumieć i zobaczyć, skąd wziął się taki a nie inny tytuł.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje